Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Jozef s Patrikom dokopali a dobili mladíka, po pokuse o lúpež polícia zadržala aj Matúša

Jozef s Patrikom dokopali a dobili mladíka, po pokuse o lúpež polícia zadržala aj Matúša

BRATISLAVA/ŽILINA 13. mája (WebNoviny.sk) – Viac ako mesiac sa bude liečiť 19-ročný mladík, ktorého minulý týždeň prepadli dvaja muži v dome v obci Kolárovice v okrese Bytča.


Páchatelia vo veku 29 a 21 rokov ho dobili a dokopali. Starší mu ešte zobral z peňaženky 20 eur. Napadnutý muž utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie, liečiť sa bude 42 dní.


Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, oboch, 29-ročného Jozefa aj 21-ročného Patrika vyšetrovateľ obvinil z porušovania domovej slobody v spolupáchateľstve, staršieho z páchateľ aj zo zločinu lúpeže. Obidvaja obvinení sú stíhaní na slobode.

V rukách polície skončil aj 23-ročný Matúš z Oravy. Ten minulý piatok v blízkosti Žilinskej univerzity s nožom v ruke prepadol 30-ročného muža. Chcel ho obrať o peniaze a telefón. Prepadnutému mužovi sa podarilo páchateľovi vyšmyknúť, no ten ho po krátkej naháňačke dobehol.

Keď však zistil, že už stihol zavolať policajtov, dal sa na útek. Krátko nato ho hliadka zadržala. Obvinený je zo zločinu lúpeže a vyšetrovateľ spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Viac k témam: napadnutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef s Patrikom dokopali a dobili mladíka, po pokuse o lúpež polícia zadržala aj Matúša © SITA Všetky práva vyhradené.


Top