Ste tu
Home > Správy > Jozef Majský si má odsedieť deväť rokov, pražský súd uznal slovenský rozsudok

Jozef Majský si má odsedieť deväť rokov, pražský súd uznal slovenský rozsudok

Zdieľaj tento článok

17.12.2020 (Webnoviny.sk) – Mestský súd v Prahe uznal rozsudok, ktorým na Slovensku odsúdili Jozefa Majského na deväť rokov väzenia. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa súdu Markéta Puci. Dodala, že Majský sa voči rozhodnutiu odvolal.


Právoplatne odsúdený Majský sa momentálne nachádza vo väzbe v Českej republike (ČR). Tamojšie súdy už predtým rozhodli, že ho na Slovensko nevydajú, pretože má aj české občianstvo. V prípade potvrdenia štvrtkového verdiktu odvolacím súdom by si však trest odsedel v ČR.


Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol na pojednávaní 29. júla odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Odsúdeného Majského následne 4. augusta zadržala v nemocnici v Prahe česká polícia.

Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti, súdy
Zdroj: Webnoviny.sk – Jozef Majský si má odsedieť deväť rokov, pražský súd uznal slovenský rozsudok © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top