Ste tu
Home > Šport > Cyklistika > Je to prvýkrát, čo sa takto odviazal, okomentoval Sagan radosť jeho otca po 5. etape Tour de France 2019

Je to prvýkrát, čo sa takto odviazal, okomentoval Sagan radosť jeho otca po 5. etape Tour de France 2019

Zdieľaj tento článok

11.7.2019 (Webnoviny.sk) – Mimoriadne emotívne prežíval otec Petra Sagana Ľubomír jeho víťazstvo v 5. etape na Tour de France. Neďaleko cieľového priestoru v Colmare vyskočil zo stoličky, kričal, mával rukami a naplno nechal voľnosť emóciám.


Keď si to víťaz etapy neskôr pozrel na videu, pousmial sa. “Ešte som ho takto nevidel, je to prvýkrát, čo sa takto odviazal,” uviedol Peter Sagan reportérke na videu na oficiálnom twitterovom konte Tour de France.


Pre RTVS neskôr priznal, že si veľmi váži stredajšie víťazstvo s poradovým číslom 12 v kariére na Tour de France, a to najmä preto, že ho otec mohol vidieť naživo.

“Otec práve dnes ide domov, aj preto som rád, že som zvíťazil,” uviedol 29-ročný líder bodovacej súťaže. “To víťazstvo mi sľúbil. A keď sa taký sľub dodrží, potom to nemá chybu,” reagoval Ľubomír Sagan pre RTVS.

Víťazstvo na “štvrtý pokus”

Líder tímu Bora-Hansgrohe dostal aj otázku, či už vníma jeho víťazstvá aj syn Marlon, ktorý bude mať v októbri dva roky. “Je ešte príliš malý. Nechcem ho tlačiť do toho, aby sa na mňa pozeral,” odvetil P. Sagan.

Peter Sagan sa o víťazstve v etape na tohtoročnej Tour de France usiloval od úvodných metrov 1. etapy v Bruseli. Vyšlo mu to v piaty deň takpovediac na štvrtý pokus (medzitým bola aj tímová časovka).

Do ďalších etáp teda môže ísť pokojnejšie on ako aj celý tím Bora-Hansgrohe, ktorý má na francúzskych cestách aj iné ciele ako len podpora Sagana v rovinatých a mierne zvlnených etapách. “Celý tím je teraz spokojný, uvoľnila sa atmosféra. Som rád, že sa podarilo etapové víťazstvo,” priznal trojnásobný majster sveta.

Rozjarená otázka reportérky

Reportérka z twitteru si neodpustila ani rozjarenú otázku, či po triumfe v 5. etape bude nasledovať nočná zábava? Dostala primeranú odpoveď. “Áno, budeme oslavovať do piatej rána. A potom mám etapu a po nej môžem ísť rovno domov.”

Sagan je pred štvrtkovým pokračovaním Tour de France v kopcoch lídrom bodovacej súťaže, v ktorej má náskok 47 bodov pred Austrálčanom Michaelom Matthewsom. V celkovej klasifikácii patrí slovenskému jazdcovi tímu Bora-Hansgrohe deviata priečka s odstupom 50 sekúnd na lídra Juliana Alaphilippa.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Piata etapa Tour de France 2019 (fotografie)

Viac o téme: Tour de France 2019

Program, výsledky a profily etáp
Poradie – žltý dres
Poradie – zelený dres
Poradie – bodkovaný dres
Poradie – biely dres

Viac k témam: Bora-Hansgrohe, Tour de France 2019
Zdroj: Webnoviny.sk – Je to prvýkrát, čo sa takto odviazal, okomentoval Sagan radosť jeho otca po 5. etape Tour de France 2019 © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top