Ste tu
Home > Šport > Hokej > Je to potvrdené. Bratislava je v hre o organizáciu MS v hokeji 2021 spolu s Rigou

Je to potvrdené. Bratislava je v hre o organizáciu MS v hokeji 2021 spolu s Rigou

20.1.2021 (Webnoviny.sk) – Štátny tajomník SR pre šport Ivan Husár v stredu večer potvrdil, že Slovensko je v hre o spoluorganizáciu hokejových majstrovstiev sveta po boku lotyšskej Rigy na prelome mája a júna.


Pôvodne mali šampionát hostiť Riga aj bieloruský Minsk, ale Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) v pondelok Bielorusom odobrala právo podieľať sa na organizácii turnaja.


SZĽH s IIHF ešte nediskutoval

Prezident IIHF informoval, že možnosti na konanie MS 2021 sú tri – turnaj bude hostiť len Lotyšsko, alebo Riga bude šampionát organizovať po boku dánskeho Herningu či slovenskej Bratislavy.

Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) akékoľvek diskusie s IIHF o tejto téme doteraz nepotvrdil.

Podľa Husára od utorka rokuje predseda správnej rady Fondu na podporu športu Ladislav Križan, ktorý je tiež riaditeľom Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy (STaRZ), so zástupcami IIHF aj mestom Bratislava.

Bublinu by vedeli vytvoriť

“Je však záujemca aj z Dánska. Usporiadanie jednej skupiny MS v Bratislave je však reálne. Koaličné rokovania o tejto téme ešte neprebehli. Je to veľmi čerstvé, ale bublina by sa na ZŠ Ondreja Nepelu vytvárala veľmi dobre, pretože štadión je spojený s hotelom,” prezradil v stredu popoludní Ivan Husár počas tlačovej konferencie o finančnej podpore športu, TK sa konala priamo pred bratislavským Zimným štadiónom Ondreja Nepelu.

Na Slovensku sa konali zatiaľ ostatné majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji, v máji 2019 ich spolu s Bratislavou hostili aj Košice. Predtým sa hokejové MS konali v SR aj v roku 2011.

Šampionát v máji 2020 vo Švajčiarsku zrušila IIHF kvôli pandémii koronavírusu.

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Je to potvrdené. Bratislava je v hre o organizáciu MS v hokeji 2021 spolu s Rigou © SITA Všetky práva vyhradené.


Top