Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Je potrebné nájsť kompromis a dohodu, reaguje Remišová na konflikt Matoviča so Sulíkom

Je potrebné nájsť kompromis a dohodu, reaguje Remišová na konflikt Matoviča so Sulíkom

12.10.2020 (Webnoviny.sk) – Koaličným partnerom by nemalo ísť o politikárčenie a naháňanie politických hlasov. Pred pondelňajším rokovaním vlády to povedala ministerka pre investície a regionálny rozvoj Veronika Remišová (Za ľudí).


Viac o téme: Koronavírus

Reagovala tak na predčasný odchod ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z rokovania Ústredného krízového štábu z 11. októbra.


Sulík si po odchode následne s premiérom Igorom Matovičom (OĽaNO) vymenil niekoľko odkazov na sociálnych sieťach. Remišová si však nemyslí, že je to začiatok koaličnej krízy.

Ako dodala, od koaličných partnerov očakáva, že ak majú nejaké riešenia, tak by ich mali presadzovať na Ústrednom krízovom štábe. Podľa nej je v takejto situácii potrebné nájsť kompromis a dohodu.

Apeluje preto na Sulíka s tým, že krízu zvládnu, len ak budú súdržní a spolupatriční. „Máme dnes na vláde bod o tom, v akom stave máme Štátne hmotné rezervy. Následne po skončení rokovania vám odpoviem aj na túto otázku,“ reagovala vicepremiérka na otázku, či má Sulík jej dôveru.

Viac k témam: minister hospodárstva SR, predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), predseda strany Za ľudí, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Je potrebné nájsť kompromis a dohodu, reaguje Remišová na konflikt Matoviča so Sulíkom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top