Ste tu
Home > Spravodajstvo > <i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i> JE ORANŽOVÁ FASÁDA NAJPOTREBNEJŠIA VEC, AKÚ MUSÍ VEDENIE MIESTA RIEŠIŤ?

JE ORANŽOVÁ FASÁDA NAJPOTREBNEJŠIA VEC, AKÚ MUSÍ VEDENIE MIESTA RIEŠIŤ?

Zdieľaj tento článok

Ľudia majú vo svojom živote rôzne priority. Niektoré sú pochopiteľné a racionálne, no niekedy sa stretneme aj s opakom. Iracionálne a neopodstatnené priority sa pohybujú nebezpečne vysoko v rebríčku hodnôt. Tak vysoko, že raz kvôli nim môžeme aj padnúť.


K takým prioritám by som prirovnal aj jeden z posledných krokov vedenia mesta.


Pred niekoľkými rokmi sa v južnej časti mesta zrekonštruoval rodinný dom pre potreby Mestského aktivačného strediska a do dnešných dní bez problémov slúži ako sklad náradia a miesto, kde sa aktivační pracovníci stretávajú. Podľa dostupných informácií sa približne pred troma rokmi obnovovala na tomto dome fasáda.

Ktorá je kameňom úrazu a podľa môjho názoru totálne neopodstatnenou prioritou.

Problém tkvie v skutočnosti, že bývalé vedenie mesta (familiárne prezývaní aj oranžoví) zvolili za farbu fasády sivo-oranžovú kombináciu. Ale súčasné vedenie mesta má iný dres. Kope v modrom. Ups!

Mestské aktivačné stredisko 1

Myslím si, podobne ako ďalší Trebišovčania, že mesto Trebišov má na zozname úloh stovky vecí, ktoré by si zasluhovali pozornosť a promptnú nápravu. Chodníky, katastrofálny stav mestských ciest, pomerný nedostatok kultúrneho vyžitia (nie, kultúrne leto na ostrovčeku s rovnakými účinkujúcimi ako minulý rok to nezachráni), prázdny priemyselný park, kde duchovia hrajú naháňačky a všeobecný nedostatok pracovných príležitostí.

Namiesto toho, aby sa vedenie pustilo do riešenia závažnejších a dôležitejších problémov upriamilo svoju pozornosť na funkčnú, estetickú funkciu plniacu, nikoho neohrozujúcu a nerozpadávajúcu sa fasádu Mestského aktivačného strediska.

Mestské aktivačné stredisko 2

Tú sa totiž rozhodli premaľovať na farby, ktoré už korešpondujú s ich modrými dresmi. Asi, aby sa cítili pri prechádzkach po rozbitých chodníkoch aspoň trošku príjemnejšie. Nuž, proti gustu žiaden dišputát, ale…

Ak to skutočne považujete za dôležité, viete nám aj povedať prečo? Čo ak sa v roku 2018 zmení primátor a ten bude zelený? Znova sa budeme musieť pozerať na to, ako sa premaľovávajú budovy nevykazujúce žiadne známky poškodenia? Jasné, len preto, aby korešpondovali. Lebo viete ako spieva Elán: “Tak oblečme si dresy, keď sme takto v kope, aby bolo jasné, kto za koho kope!”

Nie. Toto nie je článok, za ktorý dostal náš portál peniaze len preto, aby očierňoval. Je to môj vlastný komentár a zamyslenie sa nad tým, aké pomery a priority panujú v Trebišove. Nie sú zdravé.

Och, áno. A nezabudnite sa pochváliť, že ste pokosili trávu na sídliskách. Veď to len patrí k automatickým a samozrejmým povinnostiam.

Trebišovčania, posledný nech zhasne.


Foto: Facebook / Trebišovské aktuality

Zdieľaj tento článok

Top