Ste tu
Home > Nezaradené > Jasmínka skončila vo väzbe

Jasmínka skončila vo väzbe

Dvadsaťpäťročný muž s prezývkou Jasmínka z Trebišova čelí obžalobe za šírenie syfilisu. Sexuálne zneužíval 6 osôb, z toho boli až traja maloletí. Okresný súd v Trebišove včera rozhodol o jeho zotrvaní vo väzbe až do začiatku pojednávania z dôvodu, že podľa názoru súdu aj naďalej pretrvávajú dôvody väzby. Vzhľadom na mimoriadne okolnosti prípadu mu sudca zvýšil hornú hranicu možného trestu až na 12 rokov.

Obžalovaného pred sudcu priviedla policajná eskorta. Vo väzbe sa ocitol potom, ako počas vyšetrovania vyšlo najavo, že v období rokov 2015 až 2017, pohlavne zneužil celkovo 6 osôb, z ktorých boli 3 maloleté a vo viacerých prípadoch ich vedome nakazil pohlavnou chorobou,“ uviedol sudca Okresného súdu Trebišov. 

Muž by mal pykať za sexuálne zneužívanie a aj šírenie pohlavnej choroby. Nebolo mu umožnené aby sa súdu vyhol na základe dohody. „Chcel by som povedať, že ľutujem veľmi to, čo som urobil,“ povedal obžalovaný. 

Advokát obžalovaného JUDr. Füzer k veci uviedol, že obžalovaný  sa k skutku priznal „Dávali sme návrh na dohodu o vine a treste. Tento návrh nebol akceptovaný prokuratúrou,“ skonštatoval. V Trebišove je epidémia syfilisu dlhodobý problém a  ohnisko nákazy je práve v miestnej rómskej osade., „K dnešnému dňu evidujeme 111 hlásených prípadov od poskytovateľa zdravotnej starostlivosti za obdobie od 1. januára 2018,“ informovala Terézia Konevičová, regionálna hygienička RÚVZ, Trebišov. 

Syfilis šíril  najprv z nevedomosti, nevedel že je chorý. Avšak ani po zistení choroby a ani počas liečby svoje správanie nezmenil a naďalej šíril pohlavne prenosnú chorobu. Obžalovaný chcel počkať na začiatok súdneho procesu na slobode. Vo svojej žiadosti o prepustenie z väzby argumentoval ukončenou liečbou syfilisu a taktiež ochotou zmeniť trvalé bydlisko. „Súd Vás ponechal vo väzbe, nakoľko podľa názoru súdu, dôvody väzby u Vás naďalej pretrvávajú,“ rozhodol sudca. 

Čítajte viac na: https://www.noviny.sk/krimi/361256-vedome-siril-syfilis-sud-ho-na-slobodu-nepustil

Zdroj: www.noviny.sk

Top