Ste tu
Home > Spravodajstvo > JARNÉ UPRATOVANIE V TREBIŠOVE

JARNÉ UPRATOVANIE V TREBIŠOVE

Jarné upratovanie sa blíži
Zdieľaj tento článok

Jar je tu. Svedčí o tom aj krásne počasie, ktoré nás sprevádza týmto týždňom. K jari neodmysliteľne patrí aj jarné uratovanie, kedy upratujeme po zimných mesiacoch. (Aj keď zima nebola skoro vôbec) Preto sa v dňoch 8 apríla 2016 až 18. apríla 2016 uskutoční jarné upratovanie.


Mesto Trebišov vyzýva

Mesto Trebišov vyzýva občanov mesta, aby v rámci tejto akcie upratali a vyhrabali svoje najbližšie okolie, vlastné dvory a záhrady pri súkromných domoch a na sídliskách hromadnej bytovej výstavby. Taktiež žiada občanov, aby konáre, pne a železný šrot uložili k veľkoplošným kontajnerom. Po 18. apríli 2016 bude odvoz a následne štiepkovanie konárov spoplatnené.


Elektronický šrot, to znamená: práčky, televízory, vysávače, autobatérie, neónové trubice, atď. by mali v prípade záujmu občania uložiť v sobotu 16. apríla 2016 do 15. 00 hod. k veľkoplošným kontajnerom a Technické služby mesta Trebišov tento odpad odvezú na zberný dvor bezplatne.

Jarné upratovanie sa blíži
Jarné upratovanie sa blíži
Veľkoplošné kontajnery na jarné upratovanie budú umiestené nasledovne:

Milhostov – parkovisko
Cukrovarská ul., Cintorín
Ul. kpt. Nálepku – sídlisko
Ul. kpt. Nálepku – KORONČ
Košická ul. – detské ihrisko
Varichovská ul. – zimný štadión
Puškinova ul. – Bytový podnik
Hurbanova ul. – pri kotolni PK SEVER
Lok. I. Krasku
Paričov – most
Ul. 17. novembra – parčík
Jesenského ul.- drevený obchod
Švermova ul. – reštaurácia Kotva
Ul. Škultétyho – parkovisko AVŠ
IBV JUH

Mesto na svojej webovej stránke píše: “V období medzi jarným a jesenným upratovaním je zakázané vykladať odpad na zelený pás v meste. V opačnom prípade bude situácia riešená mestskou políciou ako priestupok. Obyvatelia majú možnosť konáre a lístie doviesť bezplatne na Zberný dvor do Technických služieb mesta Trebišov, Stavebná ul. č. 2. Odvoz bioodpadu je možné objednať aj za poplatok, a to priamo v TS mesta Trebišov.”


Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Top