Ste tu
Home > Zaujímavosti > Japonské mesto zakáže používanie smartfónov počas chôdze. Aké budú postihy za porušenie nariadenia?

Japonské mesto zakáže používanie smartfónov počas chôdze. Aké budú postihy za porušenie nariadenia?

Zdieľaj tento článok

28.6.2020 (Webnoviny.sk) – Jamato v prefektúre Kanagawa sa stane prvým mestom v Japonsku, ktoré sa pokúsi zabrániť ľuďom, aby používali svoje smartfóny počas chôdze na verejných miestach. Informuje o tom tlačová agentúra Kjódó.


Chodci nemajú narúšať premávku

Nariadenie, ktoré už schválilo mestské zastupiteľstvo, vstúpi do platnosti v stredu. Nezahŕňa však žiadne postihy pre tých, ktorí ho budú ignorovať. Mesto napriek tomu dúfa, že si ľudia uvedomia, že by “smartfóny nemali používať počas pohybu”.


Podľa nariadenia sa majú chodci, ktorí chcú používať svoje smartfóny na verejných priestoroch, zastaviť tam, kde nebudú narúšať premávku.

Mesto vypracovalo štúdiu

V januári nechalo mesto vypracovať štúdiu, ktorá sledovala na dvoch miestach približne 6 000 chodcov. Štúdia ukázala, že zhruba 12 percent z nich používalo svoje smartfóny počas chôdze.

Na základe týchto zistení nasledovalo 1. júna predloženie návrhu spomínaného nariadenia v mestskom zastupiteľstve.

Viac k témam: chodec, chôdza, mobil, smartfón
Zdroj: Webnoviny.sk – Japonské mesto zakáže používanie smartfónov počas chôdze. Aké budú postihy za porušenie nariadenia? © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top