Home > Šport > Ostatné športy > Ján Volko hladko postúpil do finále „šesťdesiatky“ na mítingu vo francúzskom Liévine

19.2.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský šprintér Ján Volko vo vypredanej Couvert aréne (5000 divákov) vo francúzskom Liévine suverénne vyhral časom 6,60 sekundy druhý rozbeh na 60 metrov na šiestom, predposlednom mítingu prestížneho seriálu World Athletics Indoor Tour (WAIT).

Halový majster Európy 2019 poľahky predstihol aj tretieho muža tohtoročných svetových tabuliek Demeka Kempa z USA (6,62) a takisto niekdajšieho vicemajstra sveta na šesťdesiatke Michaela Rodgersa, ktorý slovenského rekordéra v sobotu o stotinku zdolal na mítingu v Glasgowe.

Zverenec trénerského dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko dosiahol v rozbehoch druhý najlepší výkon, rýchlejší bol iba víťaz I. rozbehu Ronnie Baker z USA (6,49).

Za Volkom potom skončili spomenutý Kemp (6,62), známy Jamajčan Nesta Carter (6,66), Američan Jeff Demps (6,67) a Talian Lamont Jacobs (6,67). Finále šesťdesiatky v Liévine je na programe o 21.25 h.

Viac k témam: World Athletics Indoor Tour (WAIT)
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Volko hladko postúpil do finále „šesťdesiatky“ na mítingu vo francúzskom Liévine © SITA Všetky práva vyhradené.