Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Jaguar Land Rover v Británii sa údajne chystá prepustiť tisícky zamestnancov, chce znížiť náklady

Jaguar Land Rover v Británii sa údajne chystá prepustiť tisícky zamestnancov, chce znížiť náklady

LONDÝN 10. januára (WebNoviny.sk) – Britská automobilka Jaguar Land Rover (JLR) sa chystá ohlásiť zrušenie do 5 tis. pracovných miest vo Veľkej Británii, kde v súčasnosti zamestnáva 40 tis. ľudí.

Očakáva sa, že rušenie miest sa najtvrdšie dotkne manažérskych, marketingových a administratívnych pozícií. Znižovanie počtu pracovníkov však pravdepodobne postihne aj časť výrobných zamestnancov. Informoval o tom portál bbc.com.

Prepúšťanie v automobilke JLR je súčasťou plánu na zníženie nákladov o 2,5 mld. libier (GBP) za situácie, ktorú odborníci na automobilový priemysel označujú za „totálnu búrku“. Majú pritom na mysli pokles predaja áut v Číne, oslabenie odbytu dieselových áut a obavy o konkurencieschopnosť Veľkej Británie po brexite.

Portál bbc.com však poznamenal, že Jaguar zvyšuje počet zamestnancov mimo Británie. Napríklad v Číne od roku 2014 prijal 4 tis. pracovníkov. Nedávno automobilka oznámila, že presunie celú produkciu vozidiel Land Rover Discovery do nového závodu na Slovensku, kde plánuje zamestnávať do 3 tis. ľudí, dodal portál.

(1 EUR = 0,89913 GBP)

Viac k témam: automobilka, Jaguar Land Rover, prepúšťanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaguar Land Rover v Británii sa údajne chystá prepustiť tisícky zamestnancov, chce znížiť náklady © SITA Všetky práva vyhradené.

Top