Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Jaguar Land Rover oznámil termín oficiálneho začiatku výroby, ako prvý vyrobia model Discovery

Jaguar Land Rover oznámil termín oficiálneho začiatku výroby, ako prvý vyrobia model Discovery

NITRA 20. októbra (WebNoviny.sk) – Závod Jaguar Land Rover v Nitre otvoria 25. októbra. Vo štvrtok o tom informovala automobilka. Výstavba fabriky sa začala 13. septembra 2016. Po niekoľkých mesiacoch skúšobnej prevádzky sa začne oficiálna výroba. Ako prvý sa bude vyrábať model Land Rover Discovery. Ročná produkcia bude 150 000 áut.

V súčasnosti Jaguar zamestnáva vyše 1 300 ľudí, z ktorých je 97 percent Slovákov a z nich tri štvrtiny pochádzajú z tohto regiónu. Tridsať percent zamestnancov tvoria ženy.

„Okrem modelu Land Rover Discovery budeme neskôr vyrábať ďalší model auta, ktorý zatiaľ ešte nemôžem konkretizovať. Spolu s výrobou druhého modelu budeme prijímať nových zamestnancov,“ povedal v septembri prevádzkový riaditeľ Jaguar Land Rover Slovensko Alexander Wortberg.

V závode má do roku 2020 pracovať približne 2 800 ľudí.

Viac k témam: Jaguar Land Rover v Nitre
Zdroj: Webnoviny.sk – Jaguar Land Rover oznámil termín oficiálneho začiatku výroby, ako prvý vyrobia model Discovery © SITA Všetky práva vyhradené.

Top