Ste tu
Home > Správy > Izraelská armáda rozbehla rozsiahle pátranie po útočníkoch z Ofry, urobila aj razie v obchodoch

Izraelská armáda rozbehla rozsiahle pátranie po útočníkoch z Ofry, urobila aj razie v obchodoch

JERUZALEM 10. decembra (WebNoviny.sk) – Izraelská armáda rozbehla v pondelok rozsiahle pátranie po útočníkoch, ktorí v noci z nedele na pondelok strieľali na židovských osadníkov na palestínskom Západnom brehu Jordánu.


Pri útoku utrpelo zranenia sedem ľudí – dvadsaťjedenročná žena utrpela vážne zranenia, ďalších šesť ľudí je zranených ľahko. Medzi zranenými sú aj dve šestnásťročné dievčatá. Útočníkmi boli podľa izraelskej armády Palestinčania, ktorí strieľali z auta na osadníkov čakajúcich na autobusovej zastávke neďaleko židovskej osady Ofra na severe Západného brehu Jordánu.


Izraelská vojaci po útočníkoch v pondelok pátrali vo viacerých palestínskych dedinách v susedstve Ofry, ale uskutočnili razie aj vo viacerých obchodoch v Ramalláhu, hlavnom meste Západného brehu Jordánu, a dokonca aj v centrále Palestínskej tlačovej agentúry. Jej pracovníci informovali, že Izraelčania im odmontovali a odniesli aj všetky bezpečnostné kamery.

Viac k témam: armáda, Palestínčania
Zdroj: Webnoviny.sk – Izraelská armáda rozbehla rozsiahle pátranie po útočníkoch z Ofry, urobila aj razie v obchodoch © SITA Všetky práva vyhradené.


Top