Ste tu
Home > Spravodajstvo > Inter Miláno mení plány, Antonio Conte pokračuje v rozbehnutom projekte

Inter Miláno mení plány, Antonio Conte pokračuje v rozbehnutom projekte

26.8.2020 (Webnoviny.sk) – Inter Miláno chcel v tejto špecifickej sezóne viac ako len finále v Európskej lige a druhé miesto v konečnej tabuľke Serie A. A keďže tréner Antonio Conte nezískal žiadnu trofej, podľa pôvodných informácií mal z klubu odísť. Lenže zrazu je všetko inak a 51-ročný impulzívny odborník na San Sire zostáva.


Mali takmer istú náhradu

A to už mali “nerazzurri” údajne takmer istú náhradu – Massimiliana Allegriho. Ten v rokoch 2015 – 2019 priviedol Juventus Turín k piatim titulom v talianskej najvyššej súťaži v neprerušenej sérii.


Vedenie klubu a Antonio Conte mali konštruktívnu schôdzku o spoločnej budúcnosti. Obe strany na nej položili základy pokračovania vzájomnej spolupráce na klubovom projekte,” píše sa vo vyhlásení na oficiálnej stránke inter.it.

Odstupné by bolo vysoké

Talianske médiá predtým písali, že Allegri už súhlasil s ročným platom 8 miliónov eur plus bonusmi. Kontrakt mal podpísať na dva roky. Conte má v Interi Miláno zmluvu ešte na dva roky s ročným platom 12 miliónov eur. Odstupné by bolo v tomto prípade zrejme príliš vysoké.

Inter Miláno minulý piatok bez slovenského obrancu Milana Škriniara v zostave prehral vo finále Európskej ligy s FC Sevilla 2:3 a pomedzi prsty mu utiekol prvý veľký titul z európskej scény od triumfu vo finále Ligy majstrov v roku 2010. Tréner Conte po tesnom finálovom neúspechu k otázkam o svojej budúcnosti vyhlásil: “Sadneme si po návrate do Milána a s chladnou hlavou zanalyzujeme celú sezónu. Posúdime všetky možnosti a vyberieme tú najlepšiu pre budúcnosť Interu.”

Viac k témam: Európska liga, Serie A
Zdroj: Webnoviny.sk – Inter Miláno mení plány, Antonio Conte pokračuje v rozbehnutom projekte © SITA Všetky práva vyhradené.


Top