Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Iniciatíva Za slušné Slovensko opäť zvoláva protestné zhromaždenia, dôvodom je Threema a Gorila

Iniciatíva Za slušné Slovensko opäť zvoláva protestné zhromaždenia, dôvodom je Threema a Gorila

16.10.2019 (Webnoviny.sk) – Občianska iniciatíva Za slušné Slovensko opäť zvoláva protestné zhromaždenia vo viacerých mestách Slovenska.

Protesty s názvom Za spravodlivé Slovensko sa uskutočnia v piatok 18. októbra v Bratislave, Košiciach, Prievidzi a Banskej Bystrici, ďalšie mestá môžu ešte pribudnúť.

Ako vo vyhlásení informovala Karolína Farská z iniciatívy, zhromaždenia sa rozhodli zorganizovať po zverejnení ďalších informácií z aplikácie Threema obvineného Mariána K. a nahrávok z kauzy Gorila.

„Naše požiadavky na dôsledné vyšetrenie káuz a dôveryhodnú vládu stále trvajú. Dnešnými zisteniami sa rozširujú na ďalších ľudí,“ uviedla Farská.

Za slušné Slovensko žiada odstúpenie predsedu Smeru-SD Roberta Fica. Odísť z funkcií by mali aj prokurátori Dobroslav Trnka a Dušan Kováčik ako aj sudkyňa Monika Jankovská. Aj generálny prokurátor Jaromír Čižnár by mal podľa Farskej urýchlene konať alebo odstúpiť.

Viac k témam: kauza Gorila, Kočner komunikácia Threema, protesty, Za slušné Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Iniciatíva Za slušné Slovensko opäť zvoláva protestné zhromaždenia, dôvodom je Threema a Gorila © SITA Všetky práva vyhradené.

Top