Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Igor Matovič čelí disciplinárke za výroky na schôdzi o odvolávaní premiéra Pellegriniho

Igor Matovič čelí disciplinárke za výroky na schôdzi o odvolávaní premiéra Pellegriniho

Zdieľaj tento článok

25.9.2019 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 25. septembra, 15:24


Mandátový a imunitný výbor Národnej rady SR začal disciplinárne konanie voči lídrovi hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igorovi Matovičovi za výroky, ktoré predniesol počas mimoriadnej 50. schôdze, na ktorej sa opozícia neúspešne pokúšala odvolať premiéra Petra Pellegriniho.


Matovič sa vyjadril, že koalícia si kupuje hlasy nezaradených poslancov, ako napríklad Peter Marček. „Počas októbrovej schôdze parlamentu zvolám ďalšie zasadnutie výboru, na ktoré dostanú pozvanie poslanci, ktorých sa predmetná udalosť týka, aby vysvetlili svoj postoj,“ povedal po rokovaní výboru jeho predseda Juraj Blanár (Smer-SD).

Líder hnutia OĽaNO Igor Matovič v reakcii pre agentúru SITA uviedol, že pozvanie na rokovanie výboru prijme. „Budem sa brániť, keďže dôkazy sú na mojej strane, lenže koalícia má väčšinu vo výbore, takže to bude čisto politický proces z ich strany. Tým pádom neverím v spravodlivosť,“ povedal Matovič.

Viac k témam: Mandátový a imunitný výbor NR SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Igor Matovič čelí disciplinárke za výroky na schôdzi o odvolávaní premiéra Pellegriniho © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top