Ste tu
Home > Zdravie > Hygienici upozorňujú na nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť nepríjemné reakcie

Hygienici upozorňujú na nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť nepríjemné reakcie

BRATISLAVA 21. júna (WebNoviny.sk) – Úrad verejného zdravotníctva upozornil na výskyt nebezpečných výrobkov v Európskej únii, ktoré nahlásili do systému RAPEX (rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky) kontrolné orgány v Nemecku, vo Fínsku a v Taliansku. Výrobky sa môžu nachádzať aj na Slovensku.


Tekuté mydlo pre deti značky Disney od gréckeho výrobcu Delkam Group Greece, ktoré prekročilo limit pre mikroorganizmy a zistili v ňom tiež patogénne mikroorganizmy, by mohlo spôsobiť rôzne infekcie hlavne u rizikových skupín spotrebiteľov.


Sérum na rast rias značky Care 4 lashes z Číny obsahuje farmakologicky aktívnu zložku Bimatoprost, ktorá nie je uvedená v zozname zložiek. Výrobok môže vyvolať svrbenie, opuchnutie, zápal očných viečok, bolesť očí alebo inú alergickú reakciu. Posledným škodlivým výrobkom je americká farba na tetovanie značky WORLD FAMOUS TATTOO. Výrobok obsahuje látky Anisidine a Toluidine, ktoré nie sú povolené.

Viac k témam: nebezpečná kozmetika, RAPEX rýchly výstražný systém pre nepotravinárske výrobky, ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Hygienici upozorňujú na nebezpečné kozmetické výrobky, môžu spôsobiť nepríjemné reakcie © SITA Všetky práva vyhradené.


Top