Ste tu
Home > Ekonomika > Huawei môže naďalej nakupovať od amerických subdodávateľov, USA však sťažili obchádzanie sankcií

Huawei môže naďalej nakupovať od amerických subdodávateľov, USA však sťažili obchádzanie sankcií

19.8.2019 (Webnoviny.sk) – Americké ministerstvo obchodu povolilo čínskej spoločnosti Huawei ďalších 90 dní nakupovať od amerických subdodávateľov. Povedal to v pondelok pre televíznu stanicu Fox Business minister obchodu USA Wilbur Ross.

Rezort obchodu však zároveň oznámil, že pridal ďalších 46 dcérskych firiem technologického gigantu na čierny zoznam. Znamená to, že počet dcér spoločnosti Huawei, ktoré nebudú môcť nakupovať v USA, sa zvýšil na viac ako sto.

Pridanie ďalších firiem na čierny zoznam sťažuje spoločnosti Huawei obchádzanie sankcií,“ vysvetlil Ross. Minister dodal, že predĺženie povolenia nakupovať na americkom trhu pre Huawei sa skončí „zhruba“ 19. novembra. Americká vláda čínsku technologickú firmu na svoj čierny zoznam zaradila v máji pre údajné ohrozovanie národnej bezpečnosti. Krátko po tom však spoločnosť Huawei dostala povolenie kupovať niektoré americké produkty.

Viac k témam: sankcie
Zdroj: Webnoviny.sk – Huawei môže naďalej nakupovať od amerických subdodávateľov, USA však sťažili obchádzanie sankcií © SITA Všetky práva vyhradené.

Top