Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Hrobára mafie súd v kauze dobitej manželky definitívne oslobodil, ženu mal predhodiť levici

Hrobára mafie súd v kauze dobitej manželky definitívne oslobodil, ženu mal predhodiť levici

Zdieľaj tento článok

3.6.2021 (Webnoviny.sk) – Krajský súd v Trnave definitívne oslobodil Lehela Horvátha z Dunajskej Stredy a jeho syna Tibora, ktorí podľa obžaloby pred tromi rokmi Lehelovu manželku Ivetu zbili a potom hodili k levici Simbe. Čelili tak obžalobe z vraždy v štádiu pokusu.


Už minulý rok otca a syna oslobodil Okresný súd v Trnave, odvolací súd vo štvrtok 3. júna odvolanie prokurátora zamietol. Oba súdy konštatovali vážne procesné chyby pri výsluchu poškodenej Ivety aj maloletej svedkyne v prípravnom konaní.


Problémová výpoveď

„Z dokazovania vyplýva, že výpovede najdôležitejších svedkov nie je možné v tomto konaní použiť a preto súd prvého stupňa rozhodol správne, keď obžalovaných spod obžaloby oslobodil,“ skonštatoval vo štvrtok odvolací súd. Ako problém sa ukázala výpoveď, pred ktorou poškodenú Ivetu riadne nepoučili o tom, že v tomto prípade nemusí vypovedať.

Ivetu podľa obžaloby zbili v jarných mesiacoch 2018. Utrpela viaceré zranenia, levica jej však neublížila. S odstupom času žena bitku od manžela poprela, podľa nej jej zranenia spôsobila levica, ktorú išla kŕmiť.

Čelí ďalším obžalobám

Lehel Horváth, známy pod prezývkou Hrobár, čelí na Špecializovanom trestnom súde aj obžalobe pre členstvo v zločineckej skupine, päť vrážd a pre krádež 45,5 milióna slovenských korún z roku 2003. Pokiaľ ide o trestné činy vraždy, podľa prokuratúry v dvoch prípadoch boli obeťami takzvané biele kone.

V ďalšom prípade osoba, pri ktorej sa obžalovaný obával vyzradenia účasti na spomenutej krádeži a v dvoch prípadoch išlo o členov skupiny sátorovci, konkrétne o Andora Reisza a o samotného zakladateľa skupiny Ľudovíta (Lajosa) Sátora.

Lehel Horváth svoju prezývku nadobudol tak, že na pozemku v areáli bývalého družstva v Čótfe zakopával obete mafiánskeho gangu sátorovcov.

Viac k témam: oslobodenie, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Hrobára mafie súd v kauze dobitej manželky definitívne oslobodil, ženu mal predhodiť levici © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top