Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Honda plánuje zatvoriť závod v anglickom Swindone, o prácu príde viac ako tritisíc ľudí

Honda plánuje zatvoriť závod v anglickom Swindone, o prácu príde viac ako tritisíc ľudí

TOKIO 19. februára (WebNoviny.sk) – Japonská automobilka Honda do roku 2021 zatvorí svoj závod na západe Anglicka. Rozhodnutie, ktoré spôsobí zánik najmenej 3 500 pracovných miest, oznámila automobilka v utorok.

Potvrdila tým špekulácie, o ktorých informovali v pondelok britské médiá. Generálny riaditeľ spoločnosti Takahiro Hačigo na tlačovej konferencii v Tokiu uviedol, že krok nesúvisí s blížiacim sa termínom britského odchodu z Európskej únie.

Automobilka podľa neho k rozhodnutiu pristúpila v záujme udržania globálnej konkurencieschopnosti v čase, kedy sa viac zameriava na výrobu elektrických áut.

V meste Swindon 115 kilometrov západne od Londýna japonská automobilka vyrába obľúbený model Civic. Ročná výroba sa podľa agentúry AP pohybuje na úrovni 150-tis. áut.

Viac k témam: Honda, závod
Zdroj: Webnoviny.sk – Honda plánuje zatvoriť závod v anglickom Swindone, o prácu príde viac ako tritisíc ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Top