Ste tu
Home > Hokej > Hokejový útočník Evander Kana dostal od vedenia NHL trojzápasový trest a príde aj o časť platu

Hokejový útočník Evander Kana dostal od vedenia NHL trojzápasový trest a príde aj o časť platu

1.10.2019 (Webnoviny.sk) – Pre útočníka San Jose Sharks Evandera Kana sa začne nová sezóna NHL o čosi neskôr ako pre ostatných hráčov. Od vedenia NHL dostal trojzápasový trest za hrubé porušenie pravidla 40.4 – fyzické napadnutie rozhodcu.

Stalo sa tak v nedeľňajšom prípravnom zápase, v ktorom San Jose podľahlo na ľade Vegas 1:5. Počas trojzápasovej absencie na ľade horkokrvný Kanaďan nebude mať nárok na plat. Informuje o tom portál NHL.

Kane zápas mentálne nezvládol, keďže nazbieral až 27 trestných minút. V 53. min začal po predchádzajúcej vzájomnej konfrontácii naháňať po ľade obrancu domácich Deryka Engellanda, ktorému uštedril aj úder hokejkou.

Keď sa ho jeden z rozhodcov rozhodol spacifikovať, odstrčil ho rukou od seba. A to bolo posúdené ako útok na rozhodcu. Pri odchode z ľadu 28-ročný nahnevaný hokejista uštedril mužovi v pruhovanom ešte pár šťavnatých slov.

Podľa podmienok dohody o kolektívnom vyjednávaní a na základe svojho priemerného ročného platu prepadne Kanovi 112 903,23 USD. Peniaze poputujú do pohotovostného asistenčného fondu hráčov.

Viac k témam: NHL National Hockey League, rozhodca, trest
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejový útočník Evander Kana dostal od vedenia NHL trojzápasový trest a príde aj o časť platu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top