Ste tu
Home > Šport > Hokej > Hokejové tímy zabojujú o Kaufland Supercup, turnaj začne v štyroch základných skupinách

Hokejové tímy zabojujú o Kaufland Supercup, turnaj začne v štyroch základných skupinách

10.7.2020 (Webnoviny.sk) – Pohárový turnaj Kaufland SuperCup Tipsport ligy prinesie v novej sezóne zaujímavú konfrontáciu klubov Slovenskej hokejovej ligy a Tipsport ligy. Turnaj je zložený zo štyroch základných skupín, v ktorých sú kluby rozdelené regionálne. Informuje o tom oficiálny portál SZĽH.


Finále na neutrálnom klzisku

Skupinu západniarskych tímov tvoria HC Slovan Bratislava, HK Nitra, HC Nové Zámky a HK Skalica, stred Slovenska budú reprezentovať HC 05 Banská Bystrica, MHK 32 Liptovský Mikuláš, HC 07 Detva, HK Martin a stred pomiešaný so západom predstavujú HKM Zvolen, HK Dukla Trenčín, HC Topoľčany, TSS GROUP Dubnica nad Váhom.


Zaujímavé budú aj východniarske konfrontácie medzi HC Košice, HK Poprad, HK Dukla Ingema Michalovce a HK Spišská Nová Ves.

Základné skupiny Kaufland SuperCup Tipsport Ligy sa odohrajú v dňoch 8., 10. a 15. septembra 2020. Štvrťfinále bude na programe 22. a 24. septembra, semifinálové zápasy sa odohrajú počas novembrovej a decembrovej reprezentačnej prestávky a finále bude na neutrálnom klzisku koncom januára,” uvádza hockeyslovakia.sk.

Pohár so všetkými seniorskými klubmi

Zápasy v základných skupinách odohrajú na ľade u renkingovo horšie postaveného družstva (na základe výsledkov z vlaňajšej sezóny), to znamená, že kluby zo Slovenskej hokejovej ligy privítajú na svojom štadióne tipsportligistov. Duely základných skupín sa odohrajú jednokolovo, štvrťfinále a semifinále bude s odvetami a turnaj vyvrcholí finálovým zápasom.

Slovenský zväz ľadového hokeja zároveň pripravuje Slovenský pohár, ktorý by sa mal začať od sezóny 2021/2022. Zúčastniť by sa na ňom mali všetky seniorské kluby, od II. ligy, cez Slovenskú hokejovú ligu, až po Tipsport ligu.

Zloženie základných skupín Kaufland SuperCup Tipsport Ligy 2020/2021:

1. skupina: HC 05 Banská Bystrica, MHK 32 Liptovský Mikuláš, HC 07 Detva, HK Martin
2. skupina: HC Slovan Bratislava, HK Nitra, HC Nové Zámky, HK Skalica
3. skupina: HC Košice, HK Poprad, HK Dukla Ingema Michalovce, HK Spišská Nová Ves
4. skupina: HKM Zvolen, HK Dukla Trenčín, HC Topoľčany, TSS GROUP Dubnica nad Váhom

Viac k témam: Kaufland SuperCup, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokejové tímy zabojujú o Kaufland Supercup, turnaj začne v štyroch základných skupinách © SITA Všetky práva vyhradené.


Top