Home > Šport > HOKEJ: TREBIŠOV NEUSPEL ANI V DRUHOM ZÁPASE

HOKEJ: TREBIŠOV NEUSPEL ANI V DRUHOM ZÁPASE

hokej

Trebišov │ Hokejisti HK 2016 Trebišov neuspeli ani v druhom zápase tohtoročnej sezóny. Po úvodnej domácej prehre proti poľskému Sanoku prehrali rozdielom triedy a bez streleného gólu v Martine.

Prvé dva góly už v prvej tretine

Hokejisti nastúpili na zápas druhého kola dostatočne motivovaní. Po domácej prehre v prvom kole mali fanúšikom bažiacim po výhre čo vracať. Do zápasu s Martinom, ktorý sa ešte pred začiatkom sezóny potýkal s existenčnými problémami a hrozilo, že zanikne, nevstúpili vôbec dobre. Po úvodnej tretine prehrávali 2:0 a začínala sa prejavovať strelecká nemohúcnosť.

Tretí klinec do rakvy zasadil Trebišovčanom Martin už v úvodných piatich minútach druhej tretiny, kedy gólom Tomáša Pokrivčáka stanovil na 3:0. Trebišovčania to skúšali z každého uhla, v konečnom dôsledku svojho súpera z Turca prestrieľali v pomere 32:26, skvelý výkon však podal brankár domácich Dzubina a za svoj chrbát nepustil ani jednu strelu hostí.

hokej
Martinčania vyhrali 3:0

Navyše, nedokázali sme využiť ani jednu zo štyroch ponúknutých presiloviek, sami sme sa na trestnej lavici objavili päťkrát. František Poliaček, jeden zo strelcov martinských gólov sa po zápase vyjadril takto: “V porovnaní s minulým zápasom to bol ťažší duel. Preto sme v prvom rade spokojní, že sme ho dotiahli do víťazného konca. Veľmi nám pomohol výkon brankára Michala Dzubinu, ktorý nás viackrát podržal,” čo len potvrdzuje náročnosť zápasu. Šancu na reparát a konečne získanie troch bodov budeme mať v sobotu, 30. septembra v domácom zápase proti HK Sabinov o 17:30.

Príď chalanov v boji o plný počet bodov podporiť!