Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Hokej je v Nitre športom číslo jedna, tvrdí primátor Hattas a klubu schválili dotáciu

Hokej je v Nitre športom číslo jedna, tvrdí primátor Hattas a klubu schválili dotáciu

Zdieľaj tento článok

NITRA 15. marca (WebNoviny.sk) – Hokejový klub HK Nitra dostane od mesta dotáciu 147-tisíc eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na štvrtkovom zastupiteľstve. Podľa primátora Mareka Hattasa je hokej v Nitre vrcholovým športom číslo jedna, preto má pri financovaní prednostné miesto.


Klub zapoja do života mesta

Chcem však zdôrazniť, že samotná vrcholová športová činnosť je jedna vec, no rovnako dôležitá je aj výchova mládeže, zodpovedný prístup klubu k dianiu v meste a jeho prínos do miestnych komunít. Klub chceme ešte výraznejšie zapojiť do života mesta aj mimo jeho športovej činnosti,“ povedal Hattas.


Z dotácie pôjde 7 000 eur na športovú činnosť HK Nitra a 140 000 eur na pokrytie nákladov spojených so zabezpečením chodu zimného štadióna a vedľajšej ľadovej plochy. Pridelené peniaze mesto postupne vyplatí v dvanástich mesačných splátkach.

Podporia aj hokejovú mládež

V decembri schválilo nové zastupiteľstvo pre HK Nitra riadnu dotáciu 70 000 eur. „Som veľmi rád, že sa nám po intenzívnych rokovaniach podarilo nastaviť model financovania HK Nitra, ktorý je transparentný, jasný a zrozumiteľný každému,“ zhodnotil viceprimátor Daniel Balko.

Základom tohto modelu je pomoc pri financovaní samotného chodu zimného štadiónu a vedľajšej ľadovej plochy. Energie a prevádzku štadiónov vo všetkých mestách, kde sa hrá vyššia hokejová súťaž, zabezpečuje samospráva.

„Okrem toho sme schválili aj 30 000 eur na podporu hokejovej mládeže,“ doplnil Balko a dodal, že v roku 2019 Nitra prostredníctvom priamych a nepriamych príspevkov celkovo podporí hokej sumou presahujúcou 440 000 eur.

Viac k témam: dotácia, HK Nitra
Zdroj: Webnoviny.sk – Hokej je v Nitre športom číslo jedna, tvrdí primátor Hattas a klubu schválili dotáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top