Ste tu
Home > Kultúra > HODNOTÍME DEŇ ANDRÁSSYOVCOV

HODNOTÍME DEŇ ANDRÁSSYOVCOV

Trebišov │Už 12. ročník podujatia Deň Andrássyovcov zrealizovalo Múzeum a Kultúrne centrum južného Zemplína v Trebišove 21. septembra 2017 v kaštieli Andrássyovcov.

V dopoludňajších hodinách sa odborne vzdelávali študenti Gymnázia z Trebišova.

Mgr. Tímea Mátéová zo Slov.národného múzea – Múzea Betliar im podala odborné a zaujímavé poznatky o tradíciach na plesoch, poľovačkach v živote aristokratov na príklade členov rodu Andrássy.

Popoludní o 17.00 hod prednášal Mgr. Jakub Šnajder, historik MaKCJZ o stratených artefaktoch kaštieľa v Trebišove a bohatej umeleckej zbierke, žiaľ už nedostupnej.

Stredovekú hudbu prezentovali študenti Konzervatória Jozefa Adamoviča z Košíc. V závere návštevníci obdivovali navrátené predmety Andrássyovcov na výstave „PO ROKU“.

Deň Andrássyovcov sa konal v rámci Dni európskeho kultúrneho dedičstva na Slovensku a Tokajského vinobrania 2017.


Zdroj: MaKCjZ v Trebišove

Redakcia
Redakcia
Regionálny spravodajský portál TvojTrebišov.sk vznikol 1. februára 2015 ako projekt viacerých študentov, ktorí mali chuť priniesť do trebišovských vôd niečo nové a písať zaujímavé články o svojom meste a jeho širokom okolí. Nájdeš na ňom aktuálne informácie z oblasti krimi, športu, kultúry, fotoreportáží, rozhovorov, či rôzne rubriky a články s pridanou hodnotou.
Top