Home > Spravodajstvo > Hladík pomohol k postupu litovskej Suduvy v Európskej lige, českým tímom so Slovákmi sa nedarilo

16.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský obranca Ivan Hladík v službách litovského klubu Suduva Marijampole si zahrá v play-off Európskej ligy 2019/20. Jeho tím uspel v treťom predkole tejto súťaže, keď v oboch stretnutiach zdolal izraelský Maccabi Tel Aviv 2:1.

Čaká ich maďarský šampión

Dvadsaťšesťročný stopér nastúpil v odvetnom dueli v 68. minúte a pomohol Suduve udržať postupový výsledok. V boji o skupinovú fázu EL čaká litovského majstra maďarský šampión Ferencváros Budapešť v kádri aj so Slovákom Michalom Škvarkom.

Nepríjemné spomienky na štvrtkový večer budú mať české kluby. Viktoria Plzeň na domácom trávniku síce zvíťazila nad belgickým Royalom Antverpy 2:1 po predĺžení, ale inkasovaný gól v 113. minúte ju obral o postup ďalej.

V drese “viktoriánov” odohral celé stretnutie Patrik Hrošovský, ktorý po neúspechu v pohárovej Európe zamieri do Racingu Genk. Brankár Matúš Kozáčik sledoval stretnutie iba z lavičky náhradníkov. Sparta Praha po zbabranom závere prvého domáceho zápasu s tureckým Trabzonsporom prehrala v odvete 1:2 a jej sen o účasti v skupinovej fáze sa rýchlo rozplynul.

Soligorsk si čiastočne napravil chuť

V zostave Pražanov sa objavil slovenský reprezentant Dávid Hancko, na trávnik prišiel v 61. minúte. Lukáš Štetina nefiguroval na súpiske. Mizériu českých tímov podčiarklo vypadnutie Mladej Boleslavy s rumunským FCSB.

Už pred odvetami bolo viac-menej jasné, že v treťom predkole sa skončí púť dvoch slovenských legionárov. Bieloruský Šachťor Soligorsk v zostave so stredopoliarom Júliusom Szökem prehral minulý týždeň v Turíne s tamojším FC vysoko 0:5 a v domácej odvete si čiastočne napravil chuť remízou 1:1.

Podobne na tom bol aj lichtenštajnsky FC Vaduz, ktorého dres si oblieka Boris Prokopič. Po domácej prehre 0:5 s nemeckým Eintrachtom Frankfurt nestačil na súpera v odvete tesne 0:1.

Európska liga – 3. predkolo – odvetné zápasy

výsledky zahraničných klubov s legionármi zo Slovenska, štvrtok:

Trabzonspor (Tur.) – Sparta Praha (ČR) 2:1 (1:0), prvý zápas 2:2 – po play-off postúpil Trabzonspor
Dávid Hancko hral od 61. min, Lukáš Štetina (obaja Sparta) nefiguroval na súpiske

FC Viktoria Plzeň (ČR) – Royal Antverpy FC (Belg.) 2:1 po predĺžení (1:0, 0:0), prvý zápas 0:1 – do play-off postúpili Antverpy
Patrik Hrošovský odohral celý zápas a v 117. min videl žltú kartu, Matúš Kozáčik (obaja Plzeň) sedel na lavičke náhradníkov

FK Suduva (Lit.) – Maccabi Tel Aviv (Izr.) 2:1 (2:0), prvý zápas 2:1 – do play-off postúpila Suduva
Ivan Hladík (Suduva) hral od 68. min

Eintracht Frankfurt (Nem.) – FC Vaduz (Licht.) 1:0 (1:0), prvý zápas 5:0 – do play-off postúpil Frankfurt
Boris Prokopič (Vaduz) hral do 74. min

Šachťor Soligorsk (Biel.) – FC Turín (Tal.) 1:1 (0:0), prvý zápas 0:5 – do play-off postúpil Turín
Július Szöke (Soligorsk) odohral celý zápas

Viac k témam: AC Sparta Praha, Eintracht Frankfurt, Európska liga, FC Turín
Zdroj: Webnoviny.sk – Hladík pomohol k postupu litovskej Suduvy v Európskej lige, českým tímom so Slovákmi sa nedarilo © SITA Všetky práva vyhradené.