Home > Šport > Hokej > HKM Zvolen je po treťom dueli opäť vo vedení, rozhodujúci gól strelil Slovanu počas oslabenia (video)

18.4.2021 (Webnoviny.sk) – Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v sobotňajšom treťom dueli semifinále play-off Tipos extraligy 2020/2021 na ľade bratislavského Slovana 5:2 a v sérii hranej na štyri víťazstva opäť vedú – tentokrát 2:1.

Prvýkrát v sérii zaznamenali zásah v presilovke, no víťazný gól paradoxne strelili počas 5-minútového oslabenia na konci 2. tretiny zásluhou Jozefa Tibenského.

“Zápas zlomil náš gól v oslabení,” priznal pre RTVS asistent zvolenského kouča Andrej Kmeč.

V 37. min za stavu 2:2 sa po Zuzinovej strele dostal k puku spomenutý Tibenský a postaral sa o rozhodujúci moment stretnutia. V záverečnej časti hry si už Zvolenčania ustrážili vedenie a triumf podčiarkli ďalšími dvomi “trefami.”

Zvolenčania išli za víťazstvom

Nebyť zbabranej koncovky druhého stretnutia pod Pustým hradom, keď domáci po dvoch tretinách viedli 2:0, vyrovnávajúci zásah dostali 32 sekúnd pred koncom a napokon prehrali 2:3 po predĺžení, mohli mať Zvolenčania v tejto chvíli tri postupové mečbaly. Na prehru, ktorá by ich mohla zväzovať, však už nehľadia.

“Hrali sme veľmi dobre, mali sme dobrý pohyb a premenili sme šance. Išli sme za víťazstvom, Slovan sme donútili k chybám a podarilo sa nám odskočiť na viac gólov,” dodal Kmeč.

Slovan je odhodlaný sériu vyrovnať

Domáceho kouča Róberta Dömeho mrzelo, že to jeho hráčom v treťom semifinálovom dueli nevyšlo podľa predstáv.

“Zápas sa mohol zlomiť na obe strany, ale inkasovali sme v oslabení a potom sme si dali vlastný gól. Chlapci však bojovali, museli sme improvizovať. V nedeľu chceme vyrovnať sériu,” odhodlane skonštatoval kormidelník bratislavského Slovana.

Viac k témam: play-off Tipos extraligy, Tipos extraliga
Zdroj: Webnoviny.sk – HKM Zvolen je po treťom dueli opäť vo vedení, rozhodujúci gól strelil Slovanu počas oslabenia (video) © SITA Všetky práva vyhradené.