Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Heger: Odkaz solúnskych vierozvestcov je najlepšie uctiť si neustálym rozvíjaním hodnôt, ktoré priniesli

Heger: Odkaz solúnskych vierozvestcov je najlepšie uctiť si neustálym rozvíjaním hodnôt, ktoré priniesli

Zdieľaj tento článok

5.7.2021 (Webnoviny.sk) – Odkaz solúnskych vierozvestcov, svätého Cyrila a Metóda, je najlepšie uctiť si neustálym rozvíjaním hodnôt, ktoré priniesli. Uviedol to predseda vlády SR Eduard Heger vo svojom statuse na sociálnej sieti v súvislosti s pripomienkou príchodu svätého Cyrila a Metoda na Veľkú Moravu v roku 863. Dodal, že ich pamiatku si v pondelok 5. júla uctil aj na bohoslužbe v Nitre.


Podľa Hegera sa vierozvestci výrazne podpísali pod víziu zjednotenia moravského národa prostredníctvom jazyka, vzdelania a kultúry. „Bez týchto atribútov sa nemôže rozvíjať žiadna národná identita,“ konštatoval. Dodal, že jeho prioritou je, aby Slovensko bolo modernou, zdravou, spravodlivou, vzdelanou a kultúrnou krajinou.


Viac k témam: bohoslužba, sviatok svätého Cyrila a Metoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger: Odkaz solúnskych vierozvestcov je najlepšie uctiť si neustálym rozvíjaním hodnôt, ktoré priniesli © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top