Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Heger, Mikulec aj Krajniak odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, zhodli sa aj na ďalších veciach

Heger, Mikulec aj Krajniak odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, zhodli sa aj na ďalších veciach

14.6.2021 (Webnoviny.sk) – Predseda vlády Eduard Heger, minister vnútra SR Roman Mikulec (obaja OĽaNO) a minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, ktoré bráni v priechode spravodlivosti.


O záveroch ich stretnutia informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR. Schôdza sa uskutočnila na základe Mikulcovej žiadosti.


Zodpovednosť za vyšetrovanie

Všetci traja zúčastnení sa zhodli na tom, že žiadne podozrenia z trestnej činnosti nesmú zostať bez povšimnutia a musia sa riadne vyšetriť. Výsadnú zodpovednosť za vyšetrovanie majú orgány činné v trestnom konaní, ktorým vláda rozviazala ruky,“ priblížilo tlačové oddelenie.

Polícia, prokuratúra i súdy sú podľa premiéra a ministrov tiež povinné dodržiavať zákony a postupovať len v rámci vymedzených kompetencií.

Vysvetlenie od Krajniaka

Mikulec 9. júna pred rokovaním vlády uviedol, že si na dnešnom stretnutí chce dať vysvetliť niektoré veci, ktoré Krajniak komunikuje mediálne.

Ten v nedeľu 6. júna v diskusnej relácii televízie Markíza Na telo s Michalom Kovačičom povedal, že minister vnútra sa stráca v tom, čo sa mu deje v rezorte.

Nie je možné, aby jedni policajti zatýkali druhých a opačne. Tak dobrý minister vnútra nekoná,“ zhodnotil vtedy šéf rezortu práce.

Unikátna situácia

Za odvolanie Mikulca z funkcie bude na parlamentnej schôdzi, ktorá sa začína v utorok 15. júna o 9:00, hlasovať aj predseda poslaneckého klubu hnutia Sme rodina Peter Pčolinský, ktorý je bratom väzobne stíhaného exšéfa Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimíra Pčolinského. Heger po dnešnom rokovaní vlády ozrejmil, že sa s Pčolinským osobne stretol a dobre sa porozprávali.

Pánovi Pčolinskému som povedal, že takéto hlasovanie je v rozpore s koaličnou zmluvou a nemalo by sa udiať. Na druhej strane mi však vysvetlil unikátnu situáciu, v ktorej sa nachádza, keďže jeho brat je vo väzbe a chce mu takýmto postojom vyjadriť solidaritu,” dodal predseda vlády.

Viac k témam: informácie, vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Heger, Mikulec aj Krajniak odsúdili účelové vynášanie informácií z vyšetrovania, zhodli sa aj na ďalších veciach © SITA Všetky práva vyhradené.


Top