Home > Šport > Hokej > HC Slovan Bratislava zmazal proti Ufe manko 0:2, ale nakoniec si pripísal ôsmu prehru za sebou

BRATISLAVA 5. decembra (WebNoviny.sk) – Hráči HC Slovan Bratislava prehrali aj ôsmy duel za sebou, keď v stredajšom súboji základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade podľahli Salavatu Julajev Ufa 2:5.

Ruský tím mal výborný vstup do stretnutia, už po šiestich minútach si utvoril dvojgólový náskok zásluhou Teema Hartikainena a Jegora Dubrovského. “Belasí” na to reagovali zmenou brankára a v druhom dejstve kontrovali dvoma zlepenými zásahmi Rudolfa Červeného s Adamom Liškom.

Vyrovnaný stav však neudržali ani do prestávky, pretože striedajúceho Jakuba Štěpánka prestrelili Piotr Chochriakov a Dmitrij Kugryšev. Rovnaký hráč uspel aj v záverečnej tretine, čo znamenalo potvrdenie zisku dvoch bodov pre Salavat Julajev.

Zverenci trénera Vladimíra Országha zostávajú po ôsmej prehre v sérii na desiatej priečke v Západnej konferencii a ich odstup od elitnej osmičky je momentálne deväťbodový. Najbližšie sa hokejisti Slovana predstavia v sobotu 8. decembra o 17.30 h na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, kde privítajú aktuálneho šampióna súťaže – Ak Bars Kazaň.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

streda

HC Slovan Bratislava – Salavat Julajev Ufa 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Góly: 28. Červený (Meszároš, M. Sukeľ), 29. Liška (Chipchura, Sersen) – 6. Hartikainen (Larsen, Panin), 6. Dubrovskij (Kadejkin), 35. Chochriakov (Hartikainen, Omark), 37. Kugryšev (Omark, Larsen), 47. Kugryšev
Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Olenin, Rogačov – Deďuľa, Goľak (všetci Rus.), 4870 divákov

Zostavy:
Slovan: Čiliak – É. Gélinas, Sersen, M. Grman, Klok, A. Jánošík, Meszároš, Švarný, Bačík – Řepík, M. Sukeľ, Červený – Bailey, Taffe, M. Lunter – Lamper, Hrnka, Liška – Baranov, Chipchura, M. Sloboda
Ufa: Metsola – Larsen, Panin, Koledov, Arzamascev, Sergejev, Semionov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Tkačov, Burmistrov, Kugryšev – Majorov, Chochriakov, Lukin – Dubrovskij, Kadejkin, Žarkov – Šen

I. tretina

Úvod zápasu ponúkol viacero chýb a prerušení, ale hneď prvá strela do priestoru domácej bránky priniesla gól.

Dánsky obranca Philip Larsen v 6. min nenápadne nahodil puk od modrej čiary a ten po teči fínskeho útočníka Teema Hartikainena skončil za chrbtom Mareka Čiliaka, ktorému vo výhľade clonili viacerí hráči – 0:1.

Už o 32 sekúnd prehrávali “belasí” 0:2, keď ideálnu prihrávku Alexandra Kadejkina zužitkoval úplne voľný Jegor Dubrovskij. Lodivod Slovana ihneď zareagoval na nepriaznivý vývoj stretnutia oddychovým časom a zmenou na brankárskom poste, keď Čiliaka nahradil Jakub Štěpánek.

V polovici prvej tretiny sa domácim naskytla šanca na brejk vo vlastnom oslabení, ale prihrávku Adama Lišku v prečíslení dvoch na jedného nedokázal spracovať Mário Lunter.

II. tretina

Na začiatku druhého dejstva si hokejisti Slovana prvýkrát utvorili súvislejší tlak v presilovej hre. Strelu Andreja Meszároša od modrej čiary nepríjemne tečoval Lunter, ale fínsky gólman Juha Metsola pohotovo zasiahol. V 28. min sa tretíkrát menilo skóre, keď Rudolf Červený doslova pretlačil puk za brankovú čiaru – 1:2.

Presný zásah českého útočníka však musel potvrdiť až videorozhodca. Neubehla ani celá minúta a bolo vyrovnané. Z vrcholu ľavého kruhu pohotovo vystrelil Liška, ktorý síce netrafil puk ideálne, ale práve tým prekvapil Metsolu – 2:2.

Odpoveď ruského tímu prišla v 35. min, z nenápadnej akcie skóroval Piotr Chochriakov – 2:3. Útočník Ufy úspešne usmernil puk od Hartikainena za bezmocného Štěpánka.

Hneď vzápätí putoval na trestnú lavicu Liška a hostia využili ponúknutú presilovku. Vynikajúcu prihrávku Linusa Omarka premenil na gól Dmitrij Kugryšev – 2:4. “Belasí” mohli ešte do prestávky skorigovať skóre, no Jeff Taffe nezakončil presne samostatný prienik.

III. tretina

Ufa odštartovala tretiu časť hry dominanciou v početnej prevahe, ale Štěpánek podržal svoj tím a potom sledoval obrovskú príležitosť Červeného.

Český krídelník v 45. min dorážal nepokrytý pred poloprázdnou bránkou, no v rýchlosti nedokázal znížiť na rozdiel jediného gólu.

Úspešnejší bol na opačnej strane klziska Kugryšev, ktorý vystihol úmysel domácich obrancov na útočnej modrej čiare a vyrazil do brejku. V nájazde na Štěpánka zvolil presnú strelu pomedzi betóny a skóroval druhý raz v zápase – 2:5.

Trojgólový náskok si hráči ruského tímu pohodlne ustrážili, keďže Slovan nepúšťali do vážnejších šancí a pokusy domácich zlikvidoval Metsola.

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, KHL Kontinentálna hokejová liga, Salavat Julajev Ufa, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Slovan Bratislava zmazal proti Ufe manko 0:2, ale nakoniec si pripísal ôsmu prehru za sebou © SITA Všetky práva vyhradené.