Home > Šport > KHL > HC Slovan Bratislava podal bojovný výkon, ale na ľade Lokomotivu tesne prehral

HC Slovan Bratislava podal bojovný výkon, ale na ľade Lokomotivu tesne prehral

JAROSLAVĽ 6. januára (WebNoviny.sk) – Slovan Bratislava prehral s Lokomotivom Jaroslavľ tesne 0:1 v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy. Úvodné dve tretiny gól nepriniesli.

Sporné verdikty rozhodcov

Najbližšie k otvoreniu skóre bol 22-ročný útočník Matúš Sukeľ, ale strelou švihom trafil len hornú žŕdku súperovej bránky, čo potvrdil videorozhodca.

V prvých štyridsiatich minútach sa Slovan vyvaroval vylúčení, no v poslednej tretine sa dopustil hneď štyroch nedovolených zákrokov.

V 55. min putoval na trestnú lavicu Adam Jánošík – minimálne, kontroverzným rozhodnutím arbitrov. Nebolo to pritom jediný sporný verdikt rozhodcov v neprospech Slovana.

Slovan je posledný na západe

Domáci si počas presilovky utvorili veľký tlak a sekundu pred návratom obrancu “belasých” do hry skóroval strelou z prvej Jakub Nakládal.

Český obranca bol napokon jediným strelcom duelu. V záverečnej minúte sa ešte Slovan snažil vyrovnať pri hre bez brankára, ale podobne ako v predošlom zápas v Čerepovci vyšiel strelecky naprázdno.

Zverenci Vladimíra Országha ukončia sériu troch zápasov vonku v utorok 8. januára, keď sa predstavia na ľade Dinama Minsk.

Slovan je po odohraných 47. zápasoch na poslednom 12. mieste Západnej konferencie KHL. Na predposledný Čerepovec má jednobodové manko, Severstaľ má však dva zápasy k dobru.

Kontinentálna hokejová liga (KHL)

nedeľa

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Gól: 57. Nakládal (Kozun, Kronwall)
Vylúčení: 0:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Birin, Ovčinnikov – Golovljov, Savenkov (všetci Rus.), 8000 divákov

Zostavy:
Lokomotiv: Konovalov – Nakládal, Rafikov, S. Kronwall, Jelesin, Osipov, N. Čerepanov, A. Kutuzov, Afanasjev – Kozun, Alexejev, Kudrjavcev – Sannikov, Korotkov, J. Averin – Korškov, Iljenko, Jurtajkin – Červonenko, Ivanov, Apalkov
Slovan: Čiliak – Sersen, A. Jánošík, Grman, Klok, Bačík, É. Gélinas – M. Lunter, M. Sukeľ, Červený – Rau, Taffe, Chipchura – Lamper, Buc, T. Hrnka – Baranov, M. Sloboda

Viac k témam: HC Slovan Bratislava, KHL Kontinentálna hokejová liga, Lokomotiv Jaroslavľ, Slovan v KHL
Zdroj: Webnoviny.sk – HC Slovan Bratislava podal bojovný výkon, ale na ľade Lokomotivu tesne prehral © SITA Všetky práva vyhradené.