Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Hasičom pomôžu pri zásahoch špeciálne kamery, odhalia ohnisko požiaru či osoby v zadymenom prostredí

Hasičom pomôžu pri zásahoch špeciálne kamery, odhalia ohnisko požiaru či osoby v zadymenom prostredí

Zdieľaj tento článok

27.6.2021 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR vyhlásilo verejné obstarávanie na zabezpečenie takzvaných termovíznych kamier pre potreby hasičov. Ako sa uvádza v oznámení na internetovej stránke Úradu pre verejné obstarávanie, odhadované náklady na zabezpečenie zariadení predstavujú 1 430 182 eur bez DPH.


Termovízne kamery majú podľa rezortu Hasičskému a záchrannému zboru slúžiť na detekciu tepelného žiarenia, vyhľadávanie ohniska požiaru a vyhľadávanie osôb v zadymenom prostredí. Konkrétne má ministerstvo záujem o 167 takýchto kamier. Fungovať by podľa požiadaviek rezortu mali aj pri teplotách nad 600 stupňov Celzia.


Záujemcovia o dodanie kamier môžu ministerstvu predkladať ponuky do 20. júla. Kritériom ich vyhodnocovania má byť najvýhodnejšia cena.

Viac k témam: hasiči, termokamery, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasičom pomôžu pri zásahoch špeciálne kamery, odhalia ohnisko požiaru či osoby v zadymenom prostredí © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top