Home > Spravodajstvo > Hancko prispel gólom v drese Sparty Praha, ale z víťazstva sa v meste „škodoviek“ netešil

12.8.2019 (Webnoviny.sk) – Najprv sa v prvom polčase gólom na 1:1 dočkal premiérového zásahu v drese českej Sparty Praha, v nadstavenom čase však neustrážil Lukáša Budinského a mužstvo z Letnej nakoniec prehralo na ihrisku FK Mladá Boleslav 3:4.

Sparta doplatila na nesústredenosť

Tieto dva najvýraznejšie momenty z pohľadu slovenského futbalového obrancu Dávida Hancka ponúkol nedeľňajší duel 5. kola českej Fortuna ligy, v ktorom sa 21-ročný rodák z Prievidze prvýkrát objavil v základnej jedenástke Sparty po nedávnom príchode na hosťovanie z talianskeho klubu AC Fiorentina.

“V prvom rade nás mrzí, že sme nedokázali zvíťaziť a získať tri body. Musíme sa fanúšikom ospravedlniť. Videl som však v našom mužstve veľkú kvalitu, keďže sme trikrát dotiahli nepriaznivý výsledok. Nakoniec sme však prehrali,” uviedol prostredníctvom oficiálneho klubového webu slovenský ľavý obranca.

Podľa odchovanca žilinského futbalu Sparta po góle na 3:3 v 87. minúte doplatila na nedostatočnú sústredenosť. “Také kvalitné mužstvo ako Mladá Boleslav to dokázalo potrestať. Na tomto musíme jednoznačne popracovať,” doplnil.

Hancko chce zapracovať na svojich chybách

Hancko sa z gólu v súťažnom dueli radoval na deň presne po dvoch mesiacoch – 11. júna skóroval pri víťazstve Slovenska v azerbajdžanskom Baku (5:1) v zápase kvalifikácie o postup na ME 2020. V meste “škodoviek” si v 29. minúte skvele nabehol na rohový kop a hlavou predĺžil loptu k vzdialenejšej žrdi.

“V prvom rade sa chcem poďakovať trénerovi, že som v takom veľkom klube ako Sparta dostal tak rýchlo šancu v základnej zostave. Snažil som sa odovzdať maximum, ešte sú však v súhre aj v mojej hre nejaké rezervy. Musím na nich pracovať,” priznal Hancko, ktorý v drese Sparty debutoval v závere štvrtkového úvodného zápasu 3. predkola Európskej ligy 2019/2020 proti tureckému Trabzonsporu (2:2).

Sparta nazbierala v úvodných piatich ligových kolách nového ročníka iba sedem bodov. Momentálne jej patrí 7. miesto tabuľky. “Pevne verím, že sa zlepšíme a časom sa to prejaví aj na výsledkoch,” zaželal si slovenský reprezentačný obranca.

Viac k témam: AC Fiorentina, AC Sparta Praha, Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Hancko prispel gólom v drese Sparty Praha, ale z víťazstva sa v meste „škodoviek“ netešil © SITA Všetky práva vyhradené.