Home > Šport > Hokej > Halák pomohol k triumfu Bostonu nad Pittsburghom a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

NEW YORK 24. novembra (WebNoviny.sk) – Slovenský brankár Jaroslav Halák bol jednou z hlavných postáv pri víťazstve Bostonu nad Pittsburghom (2:1 pp) v piatkovom zápase NHL. Halák kryl 36 z 37 streleckých pokusov hostí, mal vysokú úspešnosť zásahov 97,3% a napokon ho vyhlásili za druhú hviezdu stretnutia.

O triumfe Bruins rozhodol na konci druhej minúty predĺženia Joakim Nordström. Boston odohral piaty zápas za desať dní a štvrtý bez svojho kapitána Zdena Cháru, ktorý pauzuje pre zranenie kolena. Pittsburgh prehral aj piaty duel na ľade súpera v sérii a zostáva na 14. priečke tabuľky Východnej konferencie NHL.

Bohatý štatistický výkaz

“V dnešnom dueli sme hrali veľmi usilovne a ukázali sme správny prístup. Teším sa, že sme dokázali získať dva body. Celkovo si myslím, že aj z mojej strany to bol dobrý zápas,” uviedol vo videu na webe NHL.com slovenský brankár, ktorý na konci druhej tretiny predviedol skvelý zákrok lapačkou. “Snažil som sa iba dostať súperovho hráča pod tlak a puk nakoniec skončil v mojej lapačke,” skromne doplnil Halák.

Mladý obranca Erik Černák sa dvoma asistenciami podpísal pod víťazstvo Tampy Bay nad Chicagom (4:2). Pre 21-ročného rodáka z Košíc to bol šiesty zápas v NHL v kariére a zároveň prvý viacbodový.

Celkovo mal v piatok bohatý štatistický výkaz. Počas 16:45 min si pripísal aj 3 plusové body, 2 strely, 5 bodyčekov a zablokoval jeden pokus súpera. Dvoma presnými zásahmi sa na strane víťazného tímu blysol Tyler Johnson.

Skinner sa dotiahol na Pastrňáka

Hráči Lightning si udržali vedúcu pozíciu vo Východnej konferencii o bod pred hokejistami Buffala. Tí si poradili doma s Montrealom 3:2 po predĺžení. Donedávna len priemerní Sabres už osem zápasov za sebou nepoznajú prehru. O víťazstvo ich nepripravil ani Tomáš Tatar. Slovenský útočník Canadiens si počas 13:42 min na ľade pripísal jednu asistenciu, už deviatu v sezóne.

O triumf “šablí” sa výrazne zaslúžil Jeff Skinner. Najprv 2:26 min pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 a na začiatku štvrtej minúty predĺženia v presilovke rozhodol o dvoch bodoch pre domácich. Dvadsaťšesťročný Skinner sa so 17 gólmi dotiahol na streleckého lídra súťaže Davida Pastrňáka z Bostonu.

“Má mentalitu psa, ktorý bojuje o kosť. Žiadny puk nie je pre neho stratený a profituje z toho celý náš tím,” povedal tréner Buffala Phil Housley o Skinnerovi. “Tešíme sa z toho, že naďalej víťazíme. Veď kto by už len chcel prehrávať… Už zajtra nás však čaká ďalší náročný test proti Detroitu,” skonštatoval kapitán Sabres Jack Eichel.

Jaroš predviedol tri “hity”

V piatkovom bohatom 15-zápasovom dianí v NHL sa predstavil ešte jeden Slovák. Obranca Christián Jaroš bol pri prehre Ottawy v Dallase (4:6). Počas 10:22 min na ľade predviedol 3 “hity” a 1 strelu zablokoval.

Hokejisti Philadelphie zvíťazili nad New Yorkom Rangers (4:0) a ziskom dvoch bodov poskočili z predposledného na jedenáste miesto Východnej konferencie. Calvin Pickard predviedol 31 zákrokov a prvý shutout v sezóne, Flyers prerušili sériu štyroch prehier.

“Veľmi sme už potrebovali toto víťazstvo. Odohrali sme dobrý zápas, najmä jeho koniec bol výborný,” pochválil svojich zverencov tréner Dave Hakstol.

Sumáre NHL

piatok

Philadelphia – New York Rangers 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 14. Konecny (Couturier, Giroux), 55. Couturier (Konecny, Giroux), 58. Weal, 59. Couturier (Konecny)

Anaheim – Edmonton 2:1 po predĺž. (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)
Góly: 60. N. Ritchie (Rakell, Pettersson), 61. Rakell (Montour, Getzlaf) – 49. Nugent-Hopkins (McDavid, Chiasson)

Buffalo – Montreal 3:2 po predĺž. (1:0, 0:1, 1:1 – 1:0)
Góly: 13. Mittelstadt (Sheary, McCabe), 59. Skinner (Reinhart, Bogosian), 64. Skinner (Eichel, Dahlin) – 39. Gallagher (Danault, TATAR), 49. A. Shaw (Schlemko, Danault)
Tomáš Tatar (Montreal) odohral 13:42 min, 1 asistencia, 1 “hit”

Minnesota – Winnipeg 4:2 (0:1, 0:1, 4:0)
Góly: 44. Niederreiter (Pateryn, Stalock), 52. Fehr (Niederreiter, Dumba), 58. E. Staal (Dumba, Mikael Granlund), 59. Parise (Spurgeon, Suter) – 17. Laine (Myers, Little), 39. Ehlers (Perreault, Morrissey)

New Jersey – New York Islanders 3:4 po predĺž. (0:1, 1:1, 2:1 – 0:1)
Góly: 32. Hall, 43. Boyle (Coleman, Vatanen), 60. Johansson (Hall, Butcher) – 8. Eberle (Beauvillier), 35. Lee (Filppula, Mayfield), 53. Leddy (Filppula), 64. Barzal (Nelson)

Washington – Detroit 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Góly: 33. T. Wilson (Bäckström, Ovečkin), 47. Kempný (Boyd, Burakovsky), 49. Ovečkin (Dowd, T. Wilson) – 9. Athanasiou (Vanek, DeKeyser)

Vegas – Calgary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 37. Tuch (Eakin, Pacioretty), 43. C. Miller (R. Smith, Tuch)

Columbus – Toronto 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Góly: 4. J. Anderson (Jenner, N. Foligno), 10. J. Anderson (Sedlák, Harrington), 37. Atkinson (Wennberg), 44. Hannikainen (Panarin, R. Murray) – 17. Hainsey (P. Lindholm, Ožiganov), 23. Kapanen (Kadri)

Boston – Pittsburgh 2:1 po predĺž. (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)
Góly: 34. DeBrusk (Krejči, K. Miller), 62. Nordström (Krug, Pastrňák) – 27. Malkin (Letang, Kessel)
Jaroslav Halák (Boston) odchytal 61:57 min, 36 zákrokov z 37 striel, úspešnosť 97,3%, 2. hviezda zápasu

Carolina – Florida 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)
Góly: 20. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 48. Martinook (Wallmark, Svečnikov), 49. Teräväinen (Aho), 58. Martinook (Wallmark) – 55. Brouwer (Matheson)

Tampa Bay – Chicago 4:2 (4:1, 0:1, 0:0)
Góly: 1. T. Johnson (Kučerov, ČERNÁK), 8. T. Johnson (Point, Kučerov), 11. Point (Kučerov, ČERNÁK), 15. Callahan (McDonagh) – 12. Anisimov (DeBrincat, N. Schmaltz), 39. Toews (Keith)
Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:45 min, 2 asistencie, 3 plusové body, 2 strely, 5 “hitov”, 1 zablokovaná strela

Arizona – Colorado 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)
Góly: 54. Strome (Perlini, Goligoski) – 8. Compher (Nieto), 9. Compher, 10. Rantanen (Landeskog), 47. Barrie (MacKinnon, Cole), 56. Landeskog (Rantanen, MacKinnon)
Richard Pánik (Arizona) odohral 18:42 min, 3 strely, 7 “hitov”, 2 zablokované strely, 1 mínuska, 1/1 vhadzovanie

Dallas – Ottawa 6:4 (1:1, 2:1, 3:2)
Góly: 11. Jamie Benn (Seguin, Radulov), 33. Heiskanen (Radulov, Janmark), 39. Fedun (Shore, Hintz), 45. Heiskanen (Janmark, Shore), 47. Comeau (Lindell, Dickinson), 58. Bayreuther – 4. Dzingel (B. Ryan, Chabot), 31. B. Tkachuk (Chabot, B. Ryan), 51. Lajoie (Duchene), 54. Z. Smith (B. Ryan, Duchene)
Christián Jaroš (Ottawa) odohral 10:22 min, 3 “hity”, 1 zablokovaná strela

St. Louis – Nashville 6:2 (3:1, 2:0, 1:1)
Góly: 10. Barbašev (J. Schmaltz), 14. O´Reilly (Blais, Pietrangelo), 16. B. Schenn, 21. Sanford (O´Reilly, Tarasenko), 32. Fabbri (Thomas), 55. Pietrangelo (B. Schenn, Thomas) – 15. Bonino (Ekholm, Johansen), 57. Hartman (Fiala, Hamhuis)

San Jose – Vancouver 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
Góly: 11. Couture (E. Karlsson, Labanc), 20. Meier (Thornton, Burns), 44. E. Karlsson (Thornton, Labanc), 50. M. Karlsson (E. Karlsson, Dillon)

Viac k témam: Boston Bruins, Jaroslav Halák, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Halák pomohol k triumfu Bostonu nad Pittsburghom a vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu © SITA Všetky práva vyhradené.