Ste tu
Home > Šport > HÁDZANÁRI ODŠTARTOVALI DRUHÚ ČASŤ SEZÓNY

HÁDZANÁRI ODŠTARTOVALI DRUHÚ ČASŤ SEZÓNY

Ešte 27. februára 2016 odštartovali trebišovskí mládežnícki hádzanári odvetnú časť I. dorasteneckej ligy mladšieho a staršieho dorastu. Hneď v prvom kole bol na programe zápas s hlavným konkurentom v boji o titul – Slovan Modra.


Mladší dorast prehral len o jeden gól

Mladší dorastenci prehrali s chlapcami z Modry len o jeden gól v pomere 29:30. Tesný výsledok vyvolal vášne aj u trebišovských fanúšikov, ktorí neboli spokojní s výkonmi rozhodcov. Takáto tesná prehra s priamym konkurentom v boji o titul môže mladším dorastencom naštrbiť sebavedomie, no verím, že sa im na prehru s Modrou podarilo zabudnúť čo najskôr.


Mladší dorast – MHK Slavoj Trebišov 29:30 Slovan Modra
Zostava: Šesták – Vasiľ, Megela, Dragula, Sekulić, Girman, Seman, Vysokai, Halgaš, Tóth, Bók, Sidor, Ostrožovič, Giba

Starší dorastenci dokázali súperov z Modry predčiť a na palubovke boli lepším tímom, o čom svedčí výhra o 7 gólov – 40:33. Chlapci preukázali väčšiu vôľu po víťazstve a do tabuľky si po prvom kole zapísali tri body.

Starší dorast – MHK Slavoj Trebišov 40:33 Slovan Modra
Zostava: Kocák – Dragula M., Marjov, Bača, Ružanič, Dragula A., Vagaský, Kolesár, Obrin, Giba, Biro, Tóth, Vysokai

Zápolenie v Hlohovci

V nedeľu, 6. marca pokračovali dorastenci vo svojich súbojoch v Hlohovci. Tentokrát nenechali ani mladší, ani starší dorastenci nič náhode a oba celky vyhrali. Bolo zrejmé, že mladší dokázali na prehru s Modrou zabudnúť a na palubovke Hlohovca predviedli koncentrovanú hru korunovanú jednoznačným výsledkom 22:35, hoci po prvom polčase bol stav len 11:13. Po slabšom začiatku chlapci postupne zlepšenou hrou dotiahli zápas do víťazného konca aj keď v zostave niektorí hráči chýbali.

Mladší dorast – Sporta Hlohovec 22:35 MHK Slavoj Trebišov
Zostava: Šesták – Vasiľ, Dragula, Megela, Vysokai, Halgaš, Tóth, Giba, Seman, Sekulić, Sidor

Starší dorastenci svojich mladších kolegov nenapodobnili. S Hlohovcom prehrali 42:35. Na prehre sa podpísal najmä nízky počet hráčov na našej strane. Sám tréner staršieho dorastu na margo prehratého zápasu povedal: “Na konci prvého polčasu si súper urobil rozhodujúci náskok a počas druhého si ho aj udržal. S hrou mužstva som spokojný, aj keď sme prehrali. Cestovali sme s malým počtom hráčov, ktorých sme doplnili mladšími dorastencami. Napriek prehre sa chcem poďakovať všetkým hráčom za snahu a predvedený výkon.”

Starší dorast – Sporta Hlohovec 42:35 MHK Slavoj Trebišov
Zostava: Šesták, Kocák – Bača, Vagaský, Marjov, Obrin, Kolesár, Biro, Dragula, Halgaš, Tóth


Foto: Ilustračné


Top