Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Gábor Grendel sa rozhodol odstúpiť z funkcie predsedu hnutia NOVA a povedal aj prečo

Gábor Grendel sa rozhodol odstúpiť z funkcie predsedu hnutia NOVA a povedal aj prečo

BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) – Poslanec NR SR Gábor Grendel končí ako predseda hnutia NOVA. Ako povedal pre agentúru SITA, z funkcie predsedu sa rozhodol odstúpiť, pretože má odlišnú predstavu o strategických krokoch hnutia ako rozhodujúca väčšina vedenia.

„Z pozície predsedu nemôžem za tieto rozhodnutia niesť zodpovednosť. Viem, že v našich radoch je dostatok schopných ľudí, ktorí dokážu dôstojne reprezentovať hodnoty, na ktorých sme spolu s Danielom Lipšicom hnutie NOVA vybudovali,“ uviedol. Grendel však naďalej zostáva pôsobiť v hnutí NOVA.

Grendel stál na čele hnutia od júna 2017, po tom, čo sa Daniel Lipšic vzdal pozície predsedu po autonehode, pri ktorej zomrel človek. NOVA je na politickej scéne od roku 2012.

Pred poslednými parlamentnými voľbami sa jej nominanti dostali na kandidačnú listinu OĽaNO. Do NR SR sa prebojovali Lipšic a Grendel. Lipšic sa vzdal po autonehode aj poslaneckého mandátu.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, OĽaNO-NOVA
Zdroj: Webnoviny.sk – Gábor Grendel sa rozhodol odstúpiť z funkcie predsedu hnutia NOVA a povedal aj prečo © SITA Všetky práva vyhradené.

Top