Ste tu
Home > Médiá > Fotoreport > <i class="fa fa-camera"></i> FUTBALOVÝ TURNAJ V TREBIŠOVE

FUTBALOVÝ TURNAJ V TREBIŠOVE

V sobotu, dňa 28. novembra 2015, sa v Trebišove uskutočnila kvalifikácia trebišovského protopresbyterátu na futbalový turnaj o pohár predsedu KBS. Zúčastnili sa na ňom chlapci z farností obcí Vojčice, Nižný Žipov, Čeľovce, Zemplínske Hradište, Stanča a cirkevné školy v Trebišove – Základná škola sv. Juraja, Cirkevné gymnázium sv. Jána Krstiteľa a Stredná odborná škola sv. Jozafáta.


Zima neodradila

Chladné počasie doprevádzané v poobedňajších hodinách snehom neodradilo členov ôsmich tímov od toho, aby si prišli zahrať futbal do haly a pobiť sa tak o postup na záverečný futbalový turnaj o pohár predsedu KBS. Chlapci hladní po úspechu vystrojení chuťou vyhrať a poraziť svojich súperov boli vylosovaní do dvoch skupín. Z každej skupiny zloženej zo štyroch mužstiev postúpili prví dvaja.


IMG_0871

IMG_0855

V skupine A si svoje sily zmerali chlapci z obcí Vojčice, Čeľovce, Nižný Žipov a Zemplínske Hradište. Hralo sa dvakrát po sedem minút a počas trvania zápasov padlo mnoho gólov. V skupine A si bezkonkurenčne počínali Vojčice, ktoré vyhrali všetky tri zápasy s celkovým skóre 32:3. Druhé skončili Čeľovce, ktoré si na svoje konto pripísali výhry zo zápasov proti Zemplínskemu Hradišťu a Nižnému Žipovu.

Chlapci zo Základnej školy sv. Juraja prekvapili

V skupine B sa stretli tri cirkevné trebišovské školy a hráči obce Stanča. Dobrý dojem zanechali chlapci zo Základnej školy sv. Juraja, ktorí boli výborne zohratí a rozumeli si prakticky naslepo. Svojimi presnými prihrávkami a kombináciami neraz privádzali o zopár rokov starších súperov do zúfalstva. Výsledkom bolo prvé miesto v skupine a postup z prvého miesta do semifinále. Z druhého miesta skupiny B postupovali Stančania.

IMG_0906

IMG_0935

Semifinále plné prekvapení

V semifinále na seba narazili Vojčice a Stanča, na druhej strane hráči ZŠ sv. Juraja a Čeľovce. V skupine suverénni Vojčičania sa s hráčmi Stanče potrápili a do posledných chvíľ sa strachovali o výsledok. Napokon však v správnej chvíli zúročili svoje skúsenosti a po výsledku  3:2 v ich prospech postúpili do finále.

IMG_0975

O druhom finalistovi rozhodol zápas Čeľoviec a ZŠ sv. Juraja. Nervózny zápas, v ktorom išlo o veľa, bol celý čas veľmi vyrovnaný  a hra sa prelievala zo strany na stranu. Po nerozhodnom výsledku 3:3 museli rozhodnúť až strely zo značky pokutového kopu. V nich sa šťastena priklonila na stranu mladších – šťuka turnaja ZŠ sv. Juraja postúpila po výborných výkonoch s dávkou šťastia do finále.

Vojčice vyhrali

Obaja finalisti kvalifikácie trebišovského protopresbyterátu postupovali ďalej, vo finále sa už len rozhodlo o držiteľovi putovného pohára. Aj keď zo začiatku bolo finále vyrovnané a mladší hráči zo ZŠ sv. Juraja dokonca viedli, v konečnom zúčtovaní  hrali v ich neprospech chýbajúce sily, čo sa prejavilo najmä v závere, kedy pôsobili odovzdaným dojmom. To súperi z Vojčíc využili na strelenie niekoľkých gólov po sebe a o víťazovi bolo rozhodnuté.

IMG_1003

IMG_1004


FOTO: Daniel Fekete


Top