Ste tu
Home > Spravodajstvo > Futbalisti Trenčína si zopakovali testy na koronavírus, nový nakazený pribudol v tíme ŠKF Sereď

Futbalisti Trenčína si zopakovali testy na koronavírus, nový nakazený pribudol v tíme ŠKF Sereď

Zdieľaj tento článok

24.8.2020 (Webnoviny.sk) – Opakované testy na koronavírus vo fortunaligovom futbalovom klube AS Trenčín boli negatívne. Potreba absolvovať ich vyvstala v Trenčíne po minulotýždňovom pozitívnom teste na ochorenie COVID-19 u jedného člena kabíny AS.


Trenčania sa opakovaným testom podrobili v nedeľu a v pondelok v klube dostali dobrú správu. “Všetky z takmer päťdesiatich odobratých vzoriek mali negatívny výsledok,” informovali predstavitelia AS Trenčín na oficiálnom klubovom webe.


Keďže počas ostatného víkendu Trenčania nemohli hrať a koronavírus sa vyskytol aj v kabíne ich súpera ŠKF Sereď, v budúcnosti budú musieť dohrať tento ligový zápas. Najbližšie čaká na AS Trenčín stretnutie proti majstrovskému Slovanu Bratislava, hrať sa bude v sobotu v Žiline.

“Klub pozorne sleduje a vyhodnocuje dynamicky sa meniace okolnosti a vo štvrtok prinesieme informáciu o prípadnom spustení predpredaja vstupeniek na víkendový zápas. Klub AS Trenčín je naďalej v úzkom kontakte s vedením súťaže a príslušnými regionálnymi úradmi Úradu verejného zdravotníctva a dodržiava všetky nariadenia a odporúčania,” informoval klub z Trenčína.

V Seredi však opakované testy priniesli ďalší pozitívny prípad. “Platí rovnaký postup ako v prípadoch, ktoré sme zaznamenali minulý týždeň. To znamená, že daná osoba ide do domácej izolácie a do riadneho cyklu sa môže vrátiť najskôr po 10 dňoch. Zvyšok tímu však môže ísť do tréningového procesu s epidemiologickými opatreniami vzhľadom k tomu, že hráči ani realizačný tím neboli spolu od posledného testovania v kontakte. Sereď sa tak môže pripravovať na víkendový zápas v Trnave, ktorý by nemal byť ohrozený,“ informoval výkonný riaditeľ ÚLK Michal Mertinyák a dodal, že všetky súboje naplánované na najbližší víkend by nemali byť ohrozené.

Viac k témam: Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalisti Trenčína si zopakovali testy na koronavírus, nový nakazený pribudol v tíme ŠKF Sereď © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top