Ste tu
Home > Spravodajstvo > Futbalisti Slovana Bratislava sa vrátili z Faerských ostrovov, klub sa bude brániť právnou cestou

Futbalisti Slovana Bratislava sa vrátili z Faerských ostrovov, klub sa bude brániť právnou cestou

Zdieľaj tento článok

22.8.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenský futbalový šampión ŠK Slovan Bratislava po viacdňových peripetiách na Faerských ostrovoch priletel v noci z piatka na sobotu do vlasti. “Belasí” v ostrovnom štáte mali odohrať zápas 1. kvalifikačného kola Ligy majstrov 2020/2021 proti miestnemu KÍ Klaksvík, no duel sa nekonal v pôvodnom termíne v stredu 19. augusta ani v náhradnom o dva dní neskôr.


Dôvodom boli pozitívne testované osoby na koronavírus vo výprave Slovana. Tieto osoby s klubom neprileteli späť na Slovensko, ale zostali na Faerských ostrovoch.


Iný termín a iný tím

Pôvodne sa mal zápas hrať v stredu od 20.00 h SELČ, no po prílete do dejiska stretnutia lekári diagnostikovali koronavírus u jedného človeka z výpravy Slovana, konkrétne sa ochorenie COVID-19 potvrdilo u člena realizačného tímu.

Miestne úrady následne rozhodli, že výprava slovenského šampióna má dve možnosti – odcestovať domov alebo zostať v karanténe.

Po stretnutí so zástupcami Európskej futbalovej únie (UEFA) padlo rozhodnutie, že Slovan môže na zápas nastúpiť, avšak v náhradnom termíne a s úplne iným tímom, aký sa vtedy nachádzal na Faerských ostrovoch. Vedenie Slovana preto vyslalo do dejiska náhradný tím.

V novej výprave “belasých” bolo sedem hráčov A-tímu, ktorí sa nedostali do pôvodnej nominácie. Na Faerské ostrovy odleteli aj deviati juniori.

Koronavírus aj v druhej výprave

V druhej výprave Slovana sa po prílete do krajiny objavil pozitívny prípad na koronavírus, daná osoba sa potom podrobila opakovanému testu tiež s pozitívnym výsledkom.

UEFA teda aj na piatok naplánovaný náhradný duel zrušila, no zatiaľ nevyriekla definitívny ortieľ. Stále tak nie je známe, ktorý tím sa počas nasledujúceho týždňa predstaví v 2. kvalifikačnom kole na pôde švajčiarskeho Young Boys Bern.

“Vo viacerých smeroch sme boli diskriminovaní. Bolo nám odopreté to, čo by sme mali za normálnych okolností dostať. Sme naozaj veľmi sklamaní a ja sám som plný negatívnych pocitov a emócií. Cítime sa poškodení, “netajil sklamanie a rozhorčenie generálny riaditeľ klubu Ivan Kmotrík ml..

Prekvapilo ho, že tamojšie úrady rozdielne pristupovali k osobám v slovenskej výprave. “Bolo uplatnené dvojité pravidlo na tú istú skupinu ľudí. Ja som v karanténe nemusel byť, ale mužstvo áno. Leteli sme pritom s tým istým lietadlom. Nevidíme absolútne dôvod, prečo by to takto malo byť rozdelené,” povedal po prílete slovenským médiám.

Tím uväznený v hoteli

Výpravu slovenského majstra nemilo zaskočilo aj správanie kompetentných na Faerských ostrovoch.

“Náš tím bol uväznený na hoteli bez možnosti opustiť izbu, pričom štátna karanténa v krajine umožňuje trikrát denne ísť na vzduch. To sú naozaj neférové kroky zo strany Faerských ostrovov,” pokračoval Kmotrík.

Slovan nemohol na hracej ploche zabojovať o postup do ďalšej časti Ligy majstrov, boj však nevzdáva.

“Budeme sa brániť právnou cestou, lebo sme presvedčení o tom, že fakty, ktoré sme zhrnuli už do protestu, ktorý sme v piatok ráno poslali na UEFA, sú založené na faktoch a sú dostatočne relevantné na to, aby sme proces zvrátili. My ako klub sme splnili všetky povinnosti a podmienky, ktoré uložila UEFA. Nevidíme dôvod, prečo by sme takýmto spôsobom mali byť vylúčení zo súťaže,” ozrejmil generálny riaditeľ klubu.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Futbalisti Slovana Bratislava sa vrátili z Faerských ostrovov, klub sa bude brániť právnou cestou © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top