Ste tu
Home > Kultúra > FS KĽEČENOVČANKA OSLÁVI 20 ROKOV

FS KĽEČENOVČANKA OSLÁVI 20 ROKOV

Zdieľaj tento článok

V obci Zemplínska Nová Ves sa dňa 21.5.2016 o 15-tej hodine uskutoční oslava 20.výročia FS Klečenovčanka. Akcia bude prebiehať v Oáza oddychu v časti obce Zemplínsky Klečenov, vystúpia na nej FS Hrádek z Košického Klečenova,  FS Kyščanka z Kysty, FS Jarina z Úpora, FS Furmane z Trebišova a jubilujúca FS Klečenovčanka z Zempl. Klečenova.


Kľečenovčanka vznikla pred dvadsiatimi rokmi

S myšlienkou založenia FS Klečenovčanka prišiel vtedajší poslanec OZ Dušan Balla, ktorý oslovil miestne dievčatá a ženy a oni sa podujali k zachovávaniu tradícii v našom regióne Zemplína. Vedúcou súboru bola Julka Ballová, dnes jej funkciu zastáva Gitka Bartková. Podporu pre svoju činnosť našli u všetkých starostov Zempl. Novej Vsi, konkrétne Janka Kučeru, Gitky Bartkovej, Miška Šlepkovského a aj u terajšiaho starostu, Kamila Bodnára


Plagát k 20. výročiu FS Kľečenovčanka
Plagát k 20. výročiu FS Kľečenovčanka
Kľečenovčanku poznajú aj za hranicami Slovenska

FS Klečenovčanka má za sebou množstvo vystúpení v regióne Zemplína, no aj mimo regiónu a v zahraničí. Vďaka veľmi dobrej spolupráci s Múzeom a Kultúrnym centrom južného Zemplína je FS Klečenovčanka pravidelným účinkujúcim aj na akciách ako varenie šľivkovoho ľekvaru, Vianočne pastorale a iné.

Do ďalších rokov im prajeme veľa zdravia, veľa tvorivých nápadov v ich činnosti, podporu od najbližších, a takisto aj silu a energiu pre omladenie FS, tak aby tradícia folklóru v regióne Zemplína a v Zemplínskej Novej Vsi pokračovala naďalej.


Foto: Ilustračné

Zdieľaj tento článok

Top