Ste tu
Home > Spravodajstvo > Frankfurt neuspel v súboji o finálový turnaj Ligy majstrov, ale zrejme tam vyvrcholí Európska liga

Frankfurt neuspel v súboji o finálový turnaj Ligy majstrov, ale zrejme tam vyvrcholí Európska liga

Zdieľaj tento článok

9.6.2020 (Webnoviny.sk) – Nemecké mesto Frankfurt nad Mohanom je favorit na usporiadanie miniturnaja, ktorý rozhodne o víťazovi futbalovej Európskej ligy v sezóne 2019/2020.


Hrať by sa malo v termíne od polovice do konca augusta. Európska futbalová únia (UEFA) už vie o žiadosti Frankfurtu a údajne je blízko k jej schváleniu. Informoval o tom denník Süddeutsche Zeitung a tiež portál ORF.


Viac o téme koronavírus

Rovnako ako Ligu majstrov, aj Európsku ligu prerušili v polovici marca pre pandémiu koronavírusu. V druhej najprestížnejšej európskej klubovej súťaži je však situácia komplikovanejšia a z časového hľadiska náročnejšia ako v LM.

Treba tam ešte odohrať všetky odvetné zápasy osemfinále plus na španielske a talianske tímy čakajú aj prvé osemfinálové súboje. Ide o stretnutia FC SevillaAS Rím a Inter Miláno – Getafe CF.

Frankfurt mal tiež záujem o usporiadanie finálového turnaja Ligy majstrov. Momentálne to však vyzerá tak, že prednosť dostane portugalská metropola Lisabon. Finálny verdikt v oboch prípadoch padne na zasadnutí výkonného výboru UEFA v dňoch 17. a 18. júna.

Viac k témam: Liga majstrov, UEFA Európska futbalová únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Frankfurt neuspel v súboji o finálový turnaj Ligy majstrov, ale zrejme tam vyvrcholí Európska liga © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top