Ste tu
Home > Ekonomika > Automobilový priemyseľ > Francúzsky minister financií chce, aby Renault odvolal svojho generálneho riaditeľa Ghosna

Francúzsky minister financií chce, aby Renault odvolal svojho generálneho riaditeľa Ghosna

Zdieľaj tento článok

PARÍŽ 20. novembra (WebNoviny.sk) – Francúzsky minister financií Bruno Le Maire sa vyslovil za to, aby automobilka Renault z funkcie generálneho riaditeľa odvolala Carlosa Ghosna, ktorý čelí obvineniam, že podhodnotil svoje príjmy v partnerskej firme Nissan.


Minister sa takto vyjadril po tom, ako Ghosna v Japonsku zatkli a Nissan ho plánuje odvolať z funkcie predsedu správnej rady. Ghosn vedie alianciu Nissan-Renault-Mitsubishi, ktorú pomohol zmeniť na najväčšieho predajcu áut na svete.


Prešetrovanie v súvislosti s platením daní

Francúzsky minister financií v utorok pre rozhlasovú a televíznu spoločnosť France-Info povedal, že vzhľadom na obvinenia Ghosn nie je v pozícii, aby viedol automobilku Renault Group.

Le Maire dodal, že francúzske úrady prešetrovali Ghosna v súvislosti s platením daní, ale nenašli priestupky. Zatknutie predsedu správnej rady Nissanu Carlosa Ghosna na základe obvinenia, že podhodnotil svoje príjmy a zneužil financie firmy spôsobili prepad akcií Nissanu.

Obrat automobilky Nissan

Hodnota akcií Renaultu v utorok tiež naďalej smerovala nadol. Ghosna zatkli v pondelok a generálny riaditeľ Nissanu uviedol, že vedenie firmy sa stretne vo štvrtok, aby schválilo jeho odvolanie.

Ghosn je oceňovaný za to, že v uplynulých dvoch desaťročiach pomohol naplánovať pozoruhodný obrat automobilky Nissan a oživil túto japonskú firmu, ktorá bola na pokraji bankrotu.

Viac k témam: Bruno Le Maire, Carlos Ghosn, Renault
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky minister financií chce, aby Renault odvolal svojho generálneho riaditeľa Ghosna © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top