Ste tu
Home > Správy > Svet > Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod

Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod

Zdieľaj tento článok

23.6.2021 (Webnoviny.sk) – Francúzsko zaradilo Rusko na vlastný zoznam takzvaných červených krajín, z ktorých je zákaz cestovania, pokiaľ to nie je z nevyhnutných dôvodov.


Viac o téme: Koronavírus

Hovorca francúzskej vlády Gabriel Attal v stredu konštatoval, že na zoznam 21 štátov okrem Ruska pridali aj Namíbiu a Seychely.


Negatívny test a karanténa

V spomenutom francúzskom menoslove „červených krajín“ sa nachádzajú štáty, kde sa v ostatnom čase prudko šíria najnebezpečnejšie mutácie koronavírusu – India, Juhoafrická republika a Brazília, čo znamená, že cestujúci prichádzajúci odtiaľ do Francúzska musí zdôvodniť účel cesty, preukázať sa negatívnym testom a pobudnúť týždeň v karanténe.

Tí, ktorí v čase príchodu do Francúzska z „červenej krajiny“ ešte nie sú zaočkovaní, musia ísť do karantény na 10 dní, pričom za porušenie predpisov im hrozí pokuta vo výške 1000 eur.

Situácia vo Francúzsku sa už zlepšila

Attal vyzval na zvýšenú ostražitosť v súvislosti s indickým variantom delta, ktorý podľa odhadov vo Francúzsku tvorí 9 až 10 percent všetkých pozitívnych prípadov.

Situácia vo Francúzsku sa však v ostatných týždňoch rapídne zlepšila. Každý deň evidujú priemerne okolo 2 300 nových infekcií, čo je výrazne menej v porovnaní s dennými prírastkami na úrovni 35-tisíc v období od marca do apríla.

Viac k témam: cestovanie, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rusku, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzi pridali Rusko na zoznam „červených krajín“, ľudia musia mať na cestovanie nevyhnutný dôvod © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top