Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: Vodič, ktorý zavinil tragickú nehodu na východe Slovenska, bol pod vplyvom drog

Foto: Vodič, ktorý zavinil tragickú nehodu na východe Slovenska, bol pod vplyvom drog

1.8.2019 (Webnoviny.sk) – Mladý vodič, ktorý 12. júla v Turni nad Bodvou pripravil pri nehode o život štyroch ľudí, bol pod vplyvom drog. Vyplýva to z výsledkov toxikologického vyšetrenia.


Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, 20-ročnému vinníkovi nehody zistili v krvi prítomnosť pervitínu, amfetamínu a benzodiazepínov, teda omamných a psychotropných látok, ktoré sú schopné ovplyvniť psychiku ich užívateľa. Výsledok pitvy druhého vodiča, ktorý zrážku neprežil, bol negatívny.


Podľa doterajšieho vyšetrovania 20-ročný vodič VW Golf nedal pri odbočovaní z hlavnej cesty na vedľajšiu cestu prednosť protiidúcemu Alfa Romeo, ktoré šoféroval 51-ročný muž.

Pri čelnej zrážke prišli o život dvaja najbližší rodinní príbuzní mladého šoféra, ktorí s ním sedeli v aute, ďalší dvaja skončili so zraneniami. V druhom vozidle zomrel muž so ženou. Vyšetrovateľ začal bezprostredne po nehode trestné stíhanie pre usmrtenia a ublíženie na zdraví.

Na základe výsledkov toxikologického vyšetrenia a podľa výsledkov znaleckého skúmania dôjde pravdepodobne aj k zmene právnej kvalifikácie s prísnejšou trestnou sadzbou, dodala Ivanová.

Viac k témam: dopravná nehoda, drogy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Vodič, ktorý zavinil tragickú nehodu na východe Slovenska, bol pod vplyvom drog © SITA Všetky práva vyhradené.


Top