Ste tu
Home > Zaujímavosti > Foto: Veľryba mala v sebe kilogramy plastov, bolo to najviac ako kedy videli

Foto: Veľryba mala v sebe kilogramy plastov, bolo to najviac ako kedy videli

Zdieľaj tento článok

BRATISLAVA 18. marca (WebNoviny.sk) – Mŕtva veľryba, ktorú našli vyplavenú na filipínskom pobreží, mala v žalúdku 40 kilogramov plastov, informujú vedci podľa portálu BBC.


V žalúdku mala aj nákupné tašky

Telo vorvaňovca zobcového (Ziphius cavirostris) našli tento mesiac východne od mesta Davao a preskúmali ho pracovníci tamojšieho D’Bone Collector Museum. Na sociálnej sieti Facebook sa následne vyjadrili, že to bolo “najviac plastu vo veľrybe ako sme kedy videli“.


Okrem iného mala v žalúdku napríklad 16 ryžových vreciek a množstvo “nákupných tašiek“. Kompletný zoznam predmetov múzeum zverejní v nasledujúcich dňoch.

Zodpovedné krajiny

V niektorých krajinách juhovýchodnej Ázie, vrátane Filipín, je používanie jednorazových plastových predmetov obzvlášť veľkým problémom.

Podľa spoločnej správy mimovládnej environmentálnej organizácie Ocean Conservancy a McKinsey Center for Business and Environment z roku 2015, je za 60% plastov, ktoré skončia v oceánoch, zodpovedných päť ázijských krajín – Čína, Indonézia, Filipíny, Vietnam a Thajsko. Vlani v júni napríklad našli v Thajsku mŕtvu grindu, ktorá prehltla 80 plastových tašiek.

Viac k témam: plastové tašky, plastový odpad, plasty
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Veľryba mala v sebe kilogramy plastov, bolo to najviac ako kedy videli © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top