Ste tu
Home > Správy > Slovensko > Foto: V Tatrách tragicky zahynul 40-ročný horolezec, spadol spod Kolového štítu

Foto: V Tatrách tragicky zahynul 40-ročný horolezec, spadol spod Kolového štítu

15.7.2019 (Webnoviny.sk) – V Tatrách v pondelok tragicky zahynul 40-ročný maďarský horolezec, ktorý spadol spod Kolového štítu smerom do Kolovej doliny.

Ako sa uvádza na oficiálnej webovej stránke Horskej záchrannej služby (HZS), o pomoc požiadal prostredníctvom Aplikácie HZS jeho spolulezec, ktorý sa nachádzal na hrebeni približne 50 metrov pod vrcholom Kolového štítu.

„Priamo k postihnutým sa nebolo možné dostať pre zlú viditeľnosť a silný vietor zo vzduchu. Postupne boli z heliportu v Starom Smokovci do Červenej dolinky vrtuľníkom vyvezení dvaja záchranári HZS. K horolezcovi už postupovali po zemi,“ píšu na stránke záchranári. Zo Starého Smokovca smerovala na miesto nehody ďalšia skupina záchranárov HZS.

Maďarský horolezec však po približne 250-metrovom páde utrpel poranenia nezlučiteľné so životom. Telesné pozostatky boli v súčinnosti s Letkou Ministerstva vnútra SR letecky transportované k Chate pri Zelenom plese a odtiaľ terénnym automobilom HZS do Ždiaru, kde boli odovzdané príslušníkom Policajného zboru SR. S druhým horolezcom záchranári zostúpili na chatu.

Viac k témam: Horská záchranná služba (HZS), letka ministerstva vnútra SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: V Tatrách tragicky zahynul 40-ročný horolezec, spadol spod Kolového štítu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top