Ste tu
Home > Správy > Foto: Tisícky ľudí v Poľsku vyjadrili podporu LGBT komunite a plánujú pochod za toleranciu

Foto: Tisícky ľudí v Poľsku vyjadrili podporu LGBT komunite a plánujú pochod za toleranciu

27.7.2019 (Webnoviny.sk) – Tisícky ľudí sa v Poľsku zúčastnili na zhromaždeniach, na ktorých vyzývali k tolerancii a vyjadrili podporu LGBT komunite. Stalo sa tak po tom, čo minulý týždeň pravicoví radikáli napadli pochod aktivistov LGBT v meste Bialystok.

Vo Varšave sa v centre mesta zišlo niekoľko stoviek ľudí, ktorí mali so sebou aj dúhové vlajky. Na podujatí, ktoré nieslo názov „Varšava proti násiliu“, vystúpili aj niektorí účastníci spomínaného bialystockého pochodu. Podobné zhromaždenia sa konali aj v iných častiach Poľska. V nedeľu ľavicové stany plánujú v Bialystoku pochod za toleranciu.

V prevažne katolíckom Poľsku začína diskusia o právach LGBT naberať pred jesennými parlamentnými voľbami na obrátkach. Konzervatívni členovia vlády sa vyslovili proti manželstvám osôb rovnakého pohlavia, zároveň však odsúdili násilie zo strany radikálnych skupín proti pochodu v Bialystoku.

Viac k témam: práva LGBT ľudí
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Tisícky ľudí v Poľsku vyjadrili podporu LGBT komunite a plánujú pochod za toleranciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Top