Ste tu
Home > Zaujímavosti > Foto: Slovenské krásky mieria do sveta, vynikajú v spoločenských šatách aj ľudových krojoch

Foto: Slovenské krásky mieria do sveta, vynikajú v spoločenských šatách aj ľudových krojoch

Zdieľaj tento článok

22.10.2019 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia Miss Slovensko vyšlú aj tento rok na svetové súťaže silnú trojicu svojich reprezentantiek – Miss Slovensko 2019 Frederiku Kurtulíkovú, prvú vicemiss Alicu Ondrášovú a druhú vicemiss Natáliu Hrušovskú. V priestoroch prestížneho salónu svadobných a spoločenských šiat v utorok všetky tri absolvovali oficiálne predstavenie spoločenských šiat i národných krojov.


Svadobný kroj z Unína

Ako prvá odchádza vo štvrtok 24. októbra na tohtoročnú súťaž Miss International do Japonska Alica Ondrášová. Jej finále sa bude konať 12. novembra v Tokiu.


Alica Ondrášová by sa tento rok chcela zapojiť aj do talentovej časti, a to konkrétne spevom, ktorý predviedla i počas slovenského finálového večera.

Jedným z najdôležitejších kostýmov na svetových súťažiach je ľudový kroj, v ktorom majú naše reprezentantky vždy veľký úspech. Ondrášová si do Tokia odvezie krásny slovenský svadobný kroj, ktorý je z jej rodnej obce, Unína.

Kroje z Podpoľania

Frederika Kurtulíková a Natália Hrušovská, ktoré odcestujú na svetové súťaže v druhej polovici novembra, sa predvedú v dievčenských krojoch z Podpoľania.

Ich národné kostýmy sú mierne štylizované a vyšívané ručne, tradičnou technikou, ktorá je charakteristická pre túto oblasť – výšivka krivou ihlou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Tri krásky budú reprezentovať Slovensko vo svete (fotografie)

Všetky tri dievčatá nesú so sebou na medzinárodné súťaže aj slovenské umenie – ručne vyšívané obrusy s čičmianskou výšivkou a vyšívané brošne z rôznych oblastí Slovenska.

Finále Miss World 2019 sa uskutoční 14. decembra v Londýne a finále Miss Supranational 6. decembra v Poľsku. Všetky finálové galaprogramy bude možné sledovať aj online prostredníctvom webových stránok.

Agentúru SITA o tom informovala PR manažérka Miss Slovensko Zuzana Čižmáriková.

Viac k témam: Miss International, Miss Slovensko, Miss Supranational, Miss World, súťaž krásy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Slovenské krásky mieria do sveta, vynikajú v spoločenských šatách aj ľudových krojoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdieľaj tento článok

Top