Ste tu
Home > Správy > Foto: Severná Kórea otestovala raketu Pukguksong-3, môže ju odpáliť aj z ponorky

Foto: Severná Kórea otestovala raketu Pukguksong-3, môže ju odpáliť aj z ponorky

3.10.2019 (Webnoviny.sk) – Severná Kórea potvrdila, že úspešne otestovala raketu odpálenú pod vodou. Stalo sa tak po prvý raz za uplynulé tri roky. Konkrétne otestovali Pukguksong-3, ktorú je možné odpáliť aj z ponorky. Zatiaľ však nie je známe, či ju počas najnovšieho testu vystrelili z ponorky alebo zo špeciálnej plošiny.

Raketa letela 450 kilometrov

Kórejská ústredná tlačová agentúra (KCNA) informovala, že test sa konal na mori východne od pobrežia krajiny a bol úspešný, pričom zverejnili aj fotografie rakety.

Juhokórejské ministerstvo zahraničných vecí vyhlásilo, že raketa stredného doletu letela približne 450 kilometrov a dosiahla maximálnu výšku 910 kilometrov.

Abe hovorí o porušení nariadenia OSN

Japonský premiér Šinzó Abe odsúdil správanie Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (KĽDR) a uviedol, že porušuje nariadenia Organizácie Spojených národov (OSN).

Severná Kórea niekoľko hodín predtým potvrdila, že 5. októbra obnoví jadrové rokovania so Spojenými štátmi. Podľa niektorých analytikov chce testom ukázať, čo hrozí v prípade, že rokovania opäť stroskotajú.

Viac k témam: raketa Pukguksong-3, raketové testy
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Severná Kórea otestovala raketu Pukguksong-3, môže ju odpáliť aj z ponorky © SITA Všetky práva vyhradené.

Top