Ste tu
Home > Šport > Hokej > Foto: Prípravy na Winter Classic v Banskej Bystrici finišujú, legendy začali s tréningom

Foto: Prípravy na Winter Classic v Banskej Bystrici finišujú, legendy začali s tréningom

BANSKÁ BYSTRICA 25. januára (WebNoviny.sk) – Organizátori februárového divácky atraktívneho hokejového podujatia Kaufland Winter Classic Games 2019 už pomaly finišujú s prípravami banskobystrického areálu na Štiavničkách s celkovou kapacitou 7500 miest.


Pod Urpínom sa počas ďalšieho víkendu uskutoční exhibičný Súboj legiend, originálne súťaže zručností aj tiposportligový zápas medzi Banskou Bystricou a Zvolenom.


Výnimočný projekt

Pripravená je už ľadová plocha, mantinely, postavená je tiež mobilná tribúna pre 2 500 divákov a veža pre potreby televízie. “Chcel by som sa verejne poďakovať úplne všetkým, ktorí sú súčasťou tohto veľkolepého projektu. Takú bezmedznú snahu pomôcť v každej situácii som ešte nezažil. Táto akcia bude nielen reklamou na hokej, ale aj na to, aký výnimočný projekt dokážeme v našich podmienkach uskutočniť,“ povedal riaditeľ Tipsport Ligy Richard Lintner.

Prezradil tiež, že na nedeľňajší tipsportligový duel je predaných už 95 percent vstupeniek a na sobotňajšie stretnutie legiend približne 65 percent lístkov. “Rád by som upozornil na fakt, že do predaja sme najnovšie uvoľnili vstupenky na sobotňajší Súboj legiend. Konkrétne ide o lístky na krytú tribúnu, ku ktorej sme navyše pridali ďalšiu veľkoplošnú obrazovku. Fanúšikom tak ponúkneme omnoho kvalitnejší športový zážitok. V prípade sneženia aj väčší komfort, keďže nad ich hlavami je strecha tribúny,“ pokračoval Lintner. Pre držiteľov vstupeniek na podujatie pripravili organizátori MHD zadarmo, vždy dve hodiny pred začiatkom aj po skončení oboch víkendových zápasov.

Legendy berú exhibíciu vážne

Priaznivci sa musia pripraviť na bezpečnostné prehliadky. “K dispozícii máme približne 30 kamier, ktorými budeme dohliadať na bezpečnosť divákov. V prípade akéhokoľvek narušenia akcie môže pristihnutá osoba dostať zákaz navštevovať športové podujatia až na päť rokov,“ prezradil mediálny manažér podujatia Jakub Takáč.

Na akciu sa už tešia aj legendy slovenského hokeja, ktoré v piatok predpoludním začali so sústredením pred budúcotýždňovou exhibíciou. Počas víkendového programu ich okrem tréningov čaká aj “kontrola” arény na štadióne VŠC Dukla, zúčastniť sa plánujú aj charitatívneho pokrového turnaja, v pláne majú návštevu detského onkologického oddelenia v miestnej nemocnici a burzy hokejových kartičiek vo Zvolene. “Tým, že absolvujeme tréningy, len potvrdzujeme, že exhibíciu berieme úplne vážne. Niektoré disciplíny súťaže zručností budú dosť náročné, preto si ich musíme dobre natrénovať,“ poznamenal Richard Zedník.

Veľmi sa teším zo skutočnosti, že práve táto akcia sa organizuje v Banskej Bystrici. Pozitívne vnímam fakt, že projektom žije už niekoľko týždňov celý náš región. Nedeľné pohronské derby bude skvelým vyvrcholením blížiaceho sa víkendu,“ nadviazal Michal Handzuš. “Brankári sú v exhibíciách vždy v ťažšej situácii, ale ja som na to zvyknutý a veľmi sa teším. Viem, že budem súťažiť aj v streľbe ponad zaparkované automobily. Dúfam, že aj v tejto disciplíne uspejem a neurobím žiadnu škodu,“ pousmial sa Ján Lašák.

Viac k témam: Kaufland Winter Classic Games 2019, Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Foto: Prípravy na Winter Classic v Banskej Bystrici finišujú, legendy začali s tréningom © SITA Všetky práva vyhradené.


Top